StartWiadomości Wiadomości dnia

Bolesław Piecha zajmie fotel senatora Antoniego Motyczki

Takiego wyniku można było się spodziewać, patrząc na pieniądze wpompowane w kampanie wyborczą oraz sympatie polityczne Polaków. Na uwagę zasługuje jednak wynik wyborczy Józefa Makosza, jego drugie miejsce i zwycięstwo w Rybniku może mu dać satysfakcję, choć znając byłego prezydenta Rybnika, dla niego liczyło się tylko zwycięstwo. O porażce może mówić Mirosław Duży, bo partia rządząca traci fotel senatora i dostaje dopiero trzeci wynik. Nie pomogła mu nawet najwyższa frekwencja odnotowana w rodzinnych Łaziskach Górnych, sięgająca 17 %.

Z ciekawostek: w dwóch rybnickich szpitalach wojewódzkim i psychiatrycznym wygrał Bolesław Piecha, to w końcu były wiceminister zdrowia a także były dyrektor szpitala specjalistycznego. Makosz zapowiadał, że jeżeli nie wygra, wraca do Francji. Czy tak się stanie, czy też będzie czekał półtora roku na wybory prezydenckie w Rybniku? Czas pokaże.

Kilka lat temu Antoni Motyczka i Bolesław  Piecha spotkali się w naszym studio podczas programu „90 pytań na godzinę”. Program miał wielkanocny charakter, panowie mimo, że reprezentowali różne opcje polityczne bez problemu się dogadywali, nawet żartowali. Życie napisało swój scenariusz: teraz jeden zastąpi w Senacie drugiego.

Zostaw komentarz