Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bond Bondów. Agent 007? Agent numer 1!

Facebook Twitter

23 produkcje. Sześciu bondów. A numer bez zmian - 007. To czas, by bliżej poznać wszystkich dotychczasowych Bondów. Także tego, pierwszego Bonda-nie-blonda, Daniela Craiga. Który z nich był Waszym zdaniem najlepszy? Czego spodziewacie się po kolejnym odcinku z serii przygód Jamesa?

WYBIERZ SWOJEGO BONDA I WYGRAJ BILET
NA JEDEN Z PREMIEROWYCH POKAZÓW SKYFALL W MULTIKINIE RYBNIK

Sean Connery

Szkocki aktor, reżyser, producent filmowy i scenarzysta. Laureat między innymi Oscara czy Złotego Globu. W 1961 Connery wygrał w castingu do roli Jamesa Bonda, pokonując między innymi Rogera Moore’a. W 1962 wyprodukowano pierwszy film z tej serii − Doktor No, który okazał się wielkim przebojem kinowym.
Kolejne produkcje o przygodach Bonda przyniosły więcej zysków od poprzednich, jednak po nakręceniu Żyje się tylko dwa razy ogłoszono, że Connery rezygnuje z roli agenta 007.
Aktor nie chciał być utożsamiany tylko z jednym bohaterem. Przez kolejne 4 lata odpoczywał, między innymi grając w golfa, a także okazjonalnie pojawiając się w filmach. W 1971 Connery, zachęcony czekiem na ponad milion dolarów, zagrał w kolejnym filmie z serii o Bondzie − Diamenty są wieczne. Szybko okazało się, że obraz zarobił najwięcej z dotychczasowych produkcji. Zysk z filmu Connery przeznaczył na organizację założonego przez siebie Scottish International Educational Trust, które pomaga biednym, utalentowanym szkockim dzieciom.

George Lazenby

Australijski aktor i model, znany głównie z roli Jamesa Bonda w filmie W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości.
W 1964 roku przeniósł się do Londynu, gdzie dorabiał jako model i aktor występujący w reklamach telewizyjnych. Do 1968 roku był najlepiej płatnym modelem, zanim nie został odkryty przez producentów filmowych, którzy wybrali go do roli Jamesa Bonda w szóstym filmie z cyklu przygód agenta 007 W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości (On Her Majesty’s Secret Service, 1969), za którą zdobył nominację do nagrody Złotego Globu.

Roger Moore

Jako James Bond wystąpił w filmach: Żyj i pozwól umrzeć (1973), Człowiek ze złotym pistoletem (1974), Szpieg, który mnie kochał (1977), Moonraker (1979), Tylko dla twoich oczu (1981), Ośmiorniczka (1983) i Zabójczy widok (1985). Podczas kręcenia w Indiach jednego z odcinków Bonda (Ośmiorniczka), wstrząśnięty panującą wokół biedą, zaangażował się w akcje charytatywne pod patronatem UNICEF.

 

Timothy Peter Dalton

Brytyjski aktor teatralny i filmowy, znany przede wszystkim jako czwarty oficjalny odtwórca roli Jamesa Bonda. W postać superagenta 007 Dalton wcielił się w dwóch filmach: W obliczu śmierci (1987) i Licencja na zabijanie (1989). Dalton znacznie zmienił postać Jamesa Bonda, upodobniając jego kinowy wizerunek do książkowego. Aktor publicznie oświadczył, że chce zbliżyć graną przez siebie postać do wizerunku, jaki nadał jej Ian Fleming w swych powieściach. Według części fanów kreacja Daltona uchodzi za najbardziej zbliżoną do pierwowzoru literackiego. W roku 1987 film W obliczu Śmierci zawierał zarówno szybką akcję, jak i elementy romantycznej fabuły, nie widziane od czasów W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości. Dwa lata później Licencja na zabijanie opowiadała o brutalnym ataku na starego przyjaciela Bonda, Felixa Leitera. Filmowi podniesiono kategorie wiekowe ze względu na sceny palenia żywcem, zjadania ludzi przez rekiny i inne. Przeciwnikiem agenta był baron narkotykowy. Bondowi odebrano licencję na zabijanie – w filmie 007, zabijając, popełnia przestępstwa. Ze względu na słabą kampanię reklamową film nie zarobił zbyt dużo. W roku 1994 po ukończeniu zdjęć do miniserialu Scarlett Dalton ogłosił, że nie wcieli się więcej w rolę Jamesa Bonda. W następnym filmie zastąpił go…

Pierce Brosnan

Irlandzki aktor i producent filmowy. W 1986 Pierce Brosnan miał zakończyć pracę w serialu Remington Steele. Po rezygnacji Rogera Moore’a z grania Jamesa Bonda rolę agenta 007 zaproponowano irlandzkiemu aktorowi pod warunkiem, że nie wróci już do serialowej roli. Telewizja NBC postanowiła jednak, wbrew wcześniejszym zapewnieniom o zakończeniu produkcji, nagrać kolejne odcinki z Pierce’em Brosnanem w roli głównej. W 1995 roku aktor uzyskał kolejną szansę na zostanie Jamesem Bondem i ją wykorzystał. Jeszcze w tym samym roku Irlandczyk zagrał w GoldenEye. Później wystąpił jeszcze w 3 filmach o agencie 007.

Daniel Craig

Angielski aktor teatralny i filmowy. Wybór Craiga na aktora grającego Jamesa Bonda wzbudził skrajne reakcje fanów serii. Przeciwnicy Bonda-Craiga uważają, że nie spełnia on podstawowych wymogów fizycznych, tzn. jest niewysokim i nieprzystojnym blondynem. Na długo przed premierą Casino Royale powstały w Internecie dziesiątki stron zrzeszające ludzi przeciwnych Craigowi, opisujących najdrobniejsze wpadki aktora na planie filmu o przygodach 007. Sam aktor twierdzi, że wcielanie się w postać najsłynniejszego szpiega wszech czasów traktuje nie jako wiekopomną misję, lecz pracę jak każdą inną. Na jednej z konferencji prasowych powiedział także, że nie ćwiczył przed lustrem kwestii typu „My name’s Bond. James Bond”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj