Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bony na zasiedlenie. Nowość w urzędach pracy

Facebook Twitter

Blisko 7 i pół tysiąca złotych brutto. Tyle na urządzenie się w nowym miejscu mogą dostać osoby poszukujące zatrudnienia. Bony na zasiedlenie dla 9 osób czekają w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu. To nowa forma wsparcia, kierowana do ludzi przed 30 rokiem życia.

Chodzi o tych, którzy są zdecydowani podjąć pracę poza miejscem swojego zamieszkania– wyjaśnia Anna Słotwińska-Plewka, dyrektorka wodzisławskiego pośrednika. Właśnie warunkiem otrzymania takiego bonu jest to, żeby osoba bezrobotna- tu podkreślam w momencie otrzymywania tego bonu – znalazła sobie pracę poza naszym terenem:

Na co można przeznaczyć te pieniądze? Na pokrycie kosztów zamieszkania:

Zupełnie inna sytuacja niż w Wodzisławiu, była w Cieszynie. Tam z bonów na zasiedlenie skorzystało kilkanaście osób, te środki już się skończyły. Jednak nie wszystkie urzędy pracy w regionie mają w tym roku do dyspozycji tego typu wsparcie. Urząd pracy w Żorach na razie nie otrzymał takiego dofinansowania, w Rybniku korzystanie z bonów na zasiedlenie jest w fazie planów: jeśli będzie zainteresowanie osób bezrobotnych taką formą wsparcia, wtedy urzędnicy będą starać się o uzyskanie środków z Ministerstwa Pracy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2021