Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bony turystyczne. Jak z nich skorzystać?

Facebook Twitter

Statystyki pokazują, że coraz więcej rodzin wykorzystuje z bony turystyczne. Przypomnijmy, że to dokument elektroniczny, który można wykorzystać aż do końca marca 2022 roku. Bon ma wartość 500 złotych na każde dziecko. Nie wszyscy rodzice wiedzą, w jaki sposób z nich skorzystać. Więc w środku wakacji tłumaczymy jak to zrobić.

fot. pixabay.com

Mówi Elżbieta Wendeker z Polskiej Organizacji Turystycznej:

Elżbieta Wendeker: Ta osoba powinna zalogować się na swój profil na PUE ZUS, tam należy przejść do zakładki OGÓLNY i potem znaleźć zakładkę POLSKI BON TURYSTYCZNY i tam znajdą państwo miejsce, gdzie ten bon należy aktywować i przejść zgodnie z wytycznymi. Tym e-bonem można płacić wielokrotnie. On jest takim dokumentem elektronicznym, ma postać unikalnego 16-cyfrowego kodu, który należy podać w trakcie płatności.

Za co możemy zapłacić bonem turystycznym?

Elżbieta Wendeker: Bonem w podstawowej wersji można zapłacić za kilkudniowy wyjazd z noclegiem, ale również za jednodniową wycieczkę zorganizowaną tylko pod warunkiem, że ta jednodniowa wycieczka będzie się składała z dwóch usług – może być to przejazd autokarem, wizyta w muzeum, usługa przewodnicka po mieście czy po obiekcie, zajęcia rekreacyjne, rejs statkiem.

Bon można wykorzystać zarówno na noclegi, jak i atrakcje, dla wszystkich dzieci, na których rodzice pobierają 500+:

Elżbieta Wendeker: Jest to obecnie ponad 7 mln dzieci. Bon jest należny na każde dziecko do 18 roku życia. Standardowo to 500 zł, dla dzieci z niepełnosprawnościami to jest dodatkowe 500 zł.

Szczegóły na ten temat znajdzie na bonturystyczny.polska.travel. Bony są wykorzystania do końca marca przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj