Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Boulodrom powstaje w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Po Żorach przyszedł czas na Jastrzębie. Na początku września mieszkańcy tego miasta będą mogli zagrać w boule. Na osiedlu Morcinka przy boisku i zewnętrznej siłowni powstaje boulodrom z prawdziwego zdarzenia. O jego budowę poprosili sami mieszkańcy, zgłaszając wniosek do budżetu obywatelskiego.

Fot. jastrzebie.pl

Na początku sierpnia rozpoczęły się prace– mówi zastępca dyrektora jastrzębskiego MOSiR-u, Michał Szelong:

To nowa inwestycja, którą my monitorujemy bezpośrednio, aczkolwiek wynika ona z programu, który sobie założył zarząd osiedla Morcinka. Powstanie przy boisku na ul. Katowickiej. Na początek będą cztery tory. Zobaczymy, jak to się przyjmie, z sąsiednich Żorach już chyba takie trzy obiekty zostały tam oddane do użytku. Większość osób kojarzy tę grę przede wszystkim z południa Europy, gdzie spędza wakacje. Miejmy nadzieję, że przyjmie się to i będzie taka nowa moda na spędzenie sympatycznie wolnego czasu.

By zagrać w boule na nowym jastrzębskim boulodromie wystarczą chęci– dodaje dyrektor Szelong:

Będziemy dysponować tam na miejscu zestawami kul do wypożyczania, natomiast co poniektórzy może złapią bakcyla, w „sieciówkach” sklepów sportowych zaopatrzą się – nie jest to duży koszt- ok. 60 zł. My na początku przygotujemy parę zestawów do wypożyczania.   

Prace na razie trwają, ich zakończenie planowane jest na koniec sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022