Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Boże Ciało bez tradycyjnej procesji

Facebook Twitter

Boże Ciało bez tradycyjnej procesji. Jutro (11.06.) w kościele katolickim obchodzona będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z uwagi na pandemię będzie to jednak zupełnie inne święto niż dotychczas. Arcybiskup Diecezji Katowickiej, Wiktor Skworc zalecił, by procesję wiernych z Najświętszym Sakramentem zorganizować wokół kościołów.

fot. Archidiecezja Katowicka/ Abp Wiktor Skworc

Procesje mają odbywać się z czterema błogosławieństwami, ale bez konieczności budowy ołtarzy. W takim zgromadzeniu uczestniczyć może maksymalnie 150 osób. Trzeba pamiętać o dystansie 2 metrów pomiędzy wiernymi, a jeśli to niemożliwe – trzeba zasłonić usta i nos.

Nie w każdej parafii zdecydowano się na taką formę, nie wszędzie procesja wokół kościoła jest możliwa. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Np. w Wodzisławiu księża z parafii pw. Św. Herberta pojawią się z Najświętszym Sakramentem w czterech miejscach, na czterech osiedlach, gdzie odmówią błogosławieństwa, wierni będą mogli uczestniczyć w modlitwie w swoim miejscu zamieszkania. Ołtarze nie będą budowane, ale będzie nagłośnienie i każdy chętny nawet otwierając okno czy wychodząc na balkon będzie miał kontakt z duchownymi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu może też odbywać się w kościele po ostatniej mszy przedpołudniowej do mszy wieczornej -to jeszcze jedno z zaleceń arcybiskupa Skworca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020