Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bożena Nitka w Galerii Smolna

Facebook Twitter

Zatrzymane wizje, tworzone w chłodnym okresie, gdzie brak w codziennym życiu kolorów świata, a gdzie dominowała raczej pusta przestrzeń - w wtorek (19.03.) w Galerii Smolna w Rybniku odbędzie się wernisaż fotografii Bożeny Nitki pt. "Nastroje II". Wystawa potrwa do 26 kwietnia. Wstęp wolny.

Autorka tak mówi o wystawie:

„Tematem mojej wystawy są Nastroje które mi zawsze towarzyszą . Nastroje często te,  których nie potrafię odreagować zapisuję je w swoich obrazach , kiedy emocje już opadną sama jestem zaskoczona ile potrafi być w człowieku złości, bólu i bezradności by powstały takie obrazy.
Zdjęcia rzeczywiście są „zimne”. Zatrzymane tam wizje, tworzone były w chłodnym okresie, gdzie brak w codziennym życiu kolorów świata, a dominowała tam raczej pusta przestrzeń. Ogromną rolę w moich pracach odgrywają również modele. To ich wizerunki są tam przecież najważniejsze, gdyż swoją obecnością pomagali mi wykreować różne sytuacje. Prace powstały w różnych technikach warsztatowych. Są to głównie zabiegi czasem, światłem a kilka z nich to artystyczne przeróbki graficzne. Wszystkie prace zawarte są na papierowych powierzchniach o wymiarach 50x 70cm. Będą to oczywiście, zgodnie z moją ulubioną dziedziną sztuki, fotograficzne portrety. Mojej codzienności nie jestem w stanie opisać w kilku kadrach nawet tego nie próbuję zrobić .Chciała bym pokazać że na świat można patrzeć inaczej nie wiem czy spokojniej ale bez potrzeby mówienia wszystkiego dosłownie .”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2020