Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bożena ze Świerklan zagrała w Kole Fortuny. Jak jej poszło?

Facebook Twitter

W niedzielnym (10.10.) odcinku Koła Fortuny wśród graczy mogliśmy zobaczyć m. in. uczestniczkę z naszego regionu. W teleturnieju udział wzięła Bożena ze Świerklan.

Bożena ze Świerklan jest na emeryturze. Jak sama mówiła, głównym jej zajęciem jest pielęgnowanie ogrodu, z którego czerpie wiele radości. Wspominała także, że lubi gotować.

Przetwory, grzyby, ogórki i kiszona kapusta

-odpowiedziała mieszkanka Świerklan na pytanie Norbiego, jakie są jej popisowe potrawy.

Co by zrobiła, gdyby wygrała główną nagrodę i 100 tys. złotych?

Marzy mi się podróż do Kanady, mam tam siostrę

– odpowiedziała Bożena.

W programie zagrali Gabriela, Bożena i Grzegorz. Pierwsze trzy rundy wygrała Gabriela i wszystko zapowiadało się, że to ona trafi do finału. Czwarta runda należała do Grzegorza. Pod koniec programu do gry weszła Bożena. W piątej rundzie odgadła hasło: Związek Polaków na Białorusi”, a w szóstej „saturator do wody”. W ostatniej rundzie także do niej trafiła „złota karta”.

Przy wylosowaniu pola „złota karta”, uczestnik typuje spółgłoskę i jeśli jest ona w haśle, otrzymuje 500 zł (za każdą literę) oraz zabiera ze sobą to pole i kontynuuje grę. To uczestnik decyduje, w jaki sposób wykorzysta kartę w trakcie rozgrywki – można wykorzystać to pole tylko raz, albo w rundach standardowych albo w finale. Co ważne, nie trzeba wygrać rundy, aby móc skorzystać z tej karty w innej rundzie.

Po podsumowaniu Grzegorz zgromadził 300 zł, Gabriela- 2350 zł, a Bożena- 3100 zł.

Dwie wygrane rundy i zgromadzone pieniądze wystarczyły Bożenie, by dostać się do rundy finałowej. Tam też wykorzystała „złotą kartę”, co uprawniło ją do podania dodatkowej spółgłoski.

Kategorią hasła finałowego był „Malarz” a odpowiedzią „Jan Młodożeniec”. Bożenie nie udało się odgadnąć hasła finałowego. Po otworzeniu koperty przez Izabelę Krzan, okazało się że była szansa na wygraną w wysokości 50 tys. zł.

Zobacz dzisiejszy wpis Koła Fortuny w mediach społecznościowych na Facebooku:

Ostatni wpis na Instagramie:

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez Telewizja Polska (@kolofortunytvp)

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023