Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brak ciepłej wody na niektórych oddziałach i dziurawy dach w WSS nr 3 w Rybniku

Facebook Twitter

''Brak ciepłej wody na niektórych oddziałach w WSS nr 3 w Rybniku'' - pisze na nasz formularz kontaktu DAJ ZNAĆ słuchaczka. Jak to możliwe, że nie można się umyć w ciepłej wodzie? Personel tłumaczy, że jest to wynikiem remontu, ale żeby to trwało już tyle dni?

Sprawdziliśmy, faktycznie jest problem. Dyrektor WSS nr 3 w Rybniku przyznała, że nie ma ciepłej wody na dwóch oddziałach: ginekologii oraz neurologii:

Ewa Fica: Ja mam zgłoszone, że mam brak ciepłej wody na neurologii i ginekologii, gdzie nie działają łazienki i jest to sprawa sprzed lat. Tam jest sukcesywnie jakiś odcinek, gdzie nie było ciepłej wody, wymieniano kawałek rur. Tak naprawdę należy wymienić piony i musimy na nie pozyskać pieniądze, bo z własnych pieniędzy nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Na wymianę pionów szpital musi pozyskać pieniądze. Ile? Nie wiadomo. Dyrektor poprosiła o wyliczenie ile potrzeba środków na remont, by uzyskać pożyczkę na ten cel od marszałka województwa. Jak się okazuje, brak ciepłej wody to nie jedyny kłopot lecznicy, jest nim także dziurawy dach – nie ukrywa dyrektor lecznicy:

Ewa Fica: Mamy dach dziurawy, on się nie zrobił dziurawy jak przyszła Fica do szpitala, mamy całą salę na bloku operacyjnym nr 2 nieczynną, bo musieliśmy stamtąd wyprowadzić sprzęt kilkumilionowy, bo woda kapie. Jest praktycznie postępowanie rozpisane żeby oszacowano nam te straty, jestem po wstępnej rozmowie panem marszałkiem.

W tym przypadku także Zarząd Województwa czeka na dokładne wyliczenia, ile może kosztować naprawa dziurawego dachu w szpitalu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj