Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brakuje kandydatów do Rad Dzielnic Rybnika, a wybory już w niedzielę (02.04.)

Facebook Twitter

W niedzielę (02.04.) rozpoczynają się wybory do Rad Dzielnic Rybnika. Tymczasem nie ma chętnych do kandydowania w aż 9 dzielnicach. Oznacza to, że tam wyborów nie będzie i rady nie powstaną. Taka sytuacja w Gotartowicach, Kłokocinie, Maroku-Nowinach, Ligocie-Ligockiej Kuźni, Niedobczycach, Paruszowcu-Piaskach, Radziejowie, Stodołach i Śródmieściu.

Wiadomo, że wystarczająca ilość kandydatów znalazła się w Boguszowicach Starych i Boguszowicach-Osiedlu, Meksyku oraz Golejowie. Tam wybory rozpoczną się w niedzielę (02.04.) odbywać się będą w szkołach między godziną 8.00 a 20.00. Warunkiem ich ważności jest co najmniej 10-procentowa frekwencja mieszkańców danej dzielnicy.

Piotr Kuczera: Zachęcam do udziału w tych wyborach, 10% to niby nie dużo, ale też są pewne obawy, że ta frekwencja może być niewystarczająca. Liczę też również na te miejsca, gdzie normalnie różnego rodzaju ogłoszenia można usłyszeć, także w świątyniach. Mam nadzieję, że to zachęci mieszkańców, nie ma też jakiejś specjalnej ciszy wyborczej, to jest działalność społeczna. Zachęcam do tego, aby pójść zagłosować i wybrać radę dzielnic silnym mandatem społecznym.

-mówił prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Pod znakiem zapytania stoją wybory w Kamieniu, Niewiadomiu, Rybniku-Północ, Rybnickiej Kuźni, Wielopolu, Zebrzydowicach i Stodołach. Tam wciąż można zgłaszać kandydatów.

Lokale wyborcze będą czynne od 8.00 do 20.00 i mieścić się będą w placówkach oświatowych:

  • Boguszowice Osiedle – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 18 im. Jana Brzechwy, ul. Józefa Lompy 6,
  • Boguszowice Stare – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, ul. Stanisława Małachowskiego 44,
  • Meksyk – Zespół Szkół Budowlanych, ul. Świerklańska 42,
  • Golejów – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, ul. Komisji Edukacji Narodowej 29.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024