Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brama szandorowa w Grzegorzowicach. To rodzaj zabezpieczenia przeciwpowodziowego

Facebook Twitter

W związku z wprowadzeniem pogotowia przeciwpowodziowego na terenie pow. raciborskiego oraz dynamiczną sytuacją, wójt gminy Rudnik zarządził ustawienie bramy szandorowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w miejscowości Grzegorzowice. – informują władze gminy na swojej stronie internetowej. Brama stanęła w miejscu, gdzie droga prowadząca do Ciechowic przecina wał. Jest ona zamykana w razie niebezpieczeństwa zalania […]

www.gmina-rudnik.pl

W związku z wprowadzeniem pogotowia przeciwpowodziowego na terenie pow. raciborskiego oraz dynamiczną sytuacją, wójt gminy Rudnik zarządził ustawienie bramy szandorowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w miejscowości Grzegorzowice.

– informują władze gminy na swojej stronie internetowej. Brama stanęła w miejscu, gdzie droga prowadząca do Ciechowic przecina wał. Jest ona zamykana w razie niebezpieczeństwa zalania miejscowości przez Odrę. W ustawieniu bramy szandorowej uczestniczyły jednostki OSP Brzeźnica, Sławików oraz mieszkańcy Grzegorzowic, którzy zaoferowali swoją pomoc oraz udostępnili sprzęt do przewozu bramy.

www.gmina-rudnik.pl

Tymczasem z wieczornych odczytów na wodowskazach wynika, że woda w Odrze opada. W Chałupkach poziom jest już poniżej stanu alarmowego, w Krzyżanowicach stan alarmowy jest przekroczony o 20 centymetrów, w punkcie pomiarowym Racibórz- Miedonia o 40 cm.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj