Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brawo dla 11-latka w Knurowa! Chłopak pomógł rannym w wypadku

Facebook Twitter

11-latek z Knurowa zobaczył, że na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Ułanów doszło do wypadku samochodowego. Bez chwili wahania, natychmiast zareagował. W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach dziękowano mu za godną postawę. Filip to harcerz knurowskiej drużyny ZHP.

fot. A. Księżnik/katowice.uw.gov.pl

20 grudnia w dniu zwykłej nauki, podczas ostatniej lekcji języka polskiego chłopiec usłyszał huk i zobaczył, że na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Ułanów doszło do wypadku samochodowego. Bez chwili wahania, natychmiast zareagował i pobiegł w stronę miejsca zdarzenia. Jak donoszą świadkowie:

11-letni chłopiec podbiegł do ludzi będących na pobliskim parkingu i poprosił o apteczkę pierwszej pomocy. Kiedy ją otrzymał ruszył na pomoc pasażerowi skody, zatamował krwotok z nosa i czekał na przyjazd wezwanych przez siebie służb ratowniczych. Udzielił też wsparcia psychologicznego

– opisuje przebieg zdarzenia Urząd Wojewódzki w Katowicach, który zaprosił do siebie Filipa z mamą Moniką. Podziękowania złożono Filipowi oraz druhom z ZHP w Knurowie, w spotkaniu uczestniczyła komendant Chorągwi hm. Anna Peterko oraz promotor Filipa ks. Piotr Larysz.

Ciekawe jest to, że najbardziej wdzięcznym, współpracującym materiałem zgłaszającym do Wojewódzkiego Centrum Ratunkowego są dzieci i młodzież. Są to osoby, które współpracują, rozmawiają, wiedzą też co należy mówić

– mówi Tomasz Michalczyk, dyrektor Wydziału Powiadamiania Ratunkowego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Po odebraniu podziękowań i gratulacji, Filip opowiedział uczestnikom spotkania o szczegółach zdarzenia, a także o swoich planach i marzeniach na przyszłość.

Ten młody człowiek myśli poważnie o byciu lekarzem, bądź wstąpieniu do służb mundurowych

– czytamy na katowice.uw.gov.pl.

Zobacz zdjęcia (fot. A. Księżnik/katowice.uw.gov.pl):

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj