Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brawo nasi! Szkoły z regionu wyróżnione za projekty ekologiczne

Facebook Twitter

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach zdobyła pierwsze miejsce w projekcie "Być jak Ignacy". To program pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. W finale jest także Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rybniku.

O obydwu projektach mówiliśmy w Radiu 90.  Tytułowy Ignacy- na cześć Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej- przeniósł się w czasie do roku 2070, gdzie brakuje paliw stałych, a świat zmaga się z ociepleniem klimatu. Uczniowie pokazywali jak chcą walczyć o klimat.

Uczniowie z SP1 w Świerklanach z klas trzecich i czwartych poznali informacje o różnych rodzajach energii elektrycznej oraz o sposobach pozyskiwania energii odnawialnej. Stworzyli własne modele wiatraków i zastanawiali się jak uratować świat przed negatywnymi skutkami wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii.

Stworzyli makietę z idealnym światem. Zobacz ich nagrodzoną prezentację:

Dziękujemy za pomoc i audycję w radio dotyczącą naszego projektu. Udało się nam zdobyć 1 miejsce i tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Oczywiście to nie koniec naszej przygody z programem „Być jak Ignacy”. Aktualnie uczestniczymy w drugim etapie programu, który poświęcony jest ekologii. W tej części wyzwania uczniowie dowiadują się o różnego rodzaju problemach dotyczących powietrza, wody , właściwej segregacji odpadów czy też bioróżnorodności. Tym razem nasza praca konkursowa będzie dotyczyć oszczędzania wody.

– pisze do Radia 90 nauczycielka SP1 w Świerklanach Beata Sobczyk.

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rybniku zajął 7. miejsce. Uczniowie opowiadali w Radiu 90 o tym jak radzą sobie z pracą w systemie zdalnym.

O ile uczniowie znużeni lekcjami online nie zawsze tak uważają, o tyle ich koledzy biorący udział w interesujących zajęciach dodatkowych są innego zdania.

Zobacz ich prace konkursową:

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj