Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brawo za reakcję. Policja w Wodzisławiu dziękuję kobiecie, która zatrzymała pijanego kierowcę

Facebook Twitter

Monika, widząc, jak mężczyzna przejeżdża na czerwonym świetle przy przejściu dla pieszych uniemożliwiła mu dalszą jazdę, jak się okazało 53- latek jechał bez prawa jady i miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

Sama bohaterka przyznała, że nie jest to jej pierwsze obywatelskie zatrzymanie kierowcy na podwójnym gazie. Tym razem, mimo iż jechała sama, również nie zawahała się zareagować. Pani Monika podkreśliła, że zawsze w takich sytuacjach myśli o ludziach, a zwłaszcza o dzieciach, które mogą stać się ofiarą pijanego pirata drogowego.

Podczas spotkania szef wodzisławskiego garnizonu, mł. insp. Jarosław Grudziński wręczył pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz — akceptujesz”. Dziękując za pomoc, życzył mieszkańce wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.

A wczoraj (9.12.) w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” na drogach powiatu wodzisławskiego sprawdzono stan trzeźwości u 679 kierujących. Trzech z nich prowadziło samochody pod wpływem alkoholu.

Najwięcej bo 1,5 promila alkoholu miał zatrzymany w Skrzyszowie 50-letni kierowca daewoo. Podczas akcji mundurowi użyli także 14 narkotesterów. Na szczęście wszystkie badania pod kątem obecności narkotyków w organizmie były negatywne.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy.

– pisze na swojej stronie w internecie policja w Wodzisławiu Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022