Brąz nie dla Jastrzębskiego Węgla. Sezon kończą na czwartym miejscu

Wczoraj (6.05.) w piątym - decydującym - spotkaniu o trzecie miejsce w PlusLidze jastrzębianie przegrali ze Skrą w Bełchatowie 1:3. Mecz zaczęli bardzo dobrze wygrywając pierwszego seta 25:19. W kolejnych toczyła się zażarta walka o każdy punkt, którą w końcówkach każdej partii meczu wygrywali gospodarze.

W kolejnych setach zwyciężali do 23, 27 i ponownie do 23 i to oni po spotkaniu odebrali brązowe medale Mistrzostw Polski. Jastrzębski Węgiel zakończył sezon na czwartej pozycji. Niepocieszony był kapitan Jastrzębskiego Węgla, Michał Łasko:

Ten mecz mogliśmy wygrać – dodaje libero Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszek:

Skra była dziś od nas lepsza – dodaje przyjmujący zespołu z Jastrzębia Krzysztof Gierczyński:

Przegranej żałował po meczu także środkowy jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok:

Myślę, że pokazaliśmy charakter – ocenia drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski:

Mecz w Bełchatowie obserwował Robert Krzyżaniak. Dodajmy, że czwarte miejsce daje drużynie z Jastrzębia prawo występów w przyszłorocznych rozgrywkach europejskiego Pucharu Konfederacji (CEV). W jakim składzie zagrają jastrzębianie, nie wiadomo. Pewne jest, że szykują się duże zmiany w zespole.