Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brązowy medal dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla!

Facebook Twitter

W miniony weekend jastrzębianie walczyli z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle. Po dwóch wygranych meczach u siebie potrzebowali jednej wygranej, by cieszyć się z brązu. Bardzo bliscy byli tego w sobotę (26.04). W meczu numer "3" prowadzili 2:0 w setach i w trzecim mieli dwie piłki meczowe.

Ostatecznie jednak przegrali tę partię meczu, a później całe spotkanie 2:3. Wczoraj (27.04.) już nikt nie miał wątpliwości, że są lepsi. Pokonali ZAKSę 3:0 i zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. Z trzeciego miejsca cieszył się kapitan Jastrzębskiego Węgla, Michał Łasko:

Z medalu cieszył się także przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Krzysztof Gierczyński:

Szczęśliwy, ale bardzo zmęczony – jak cały zespół po długim sezonie – był słowacki rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Michal Masny:

Dumny ze swoich siatkarzy był także trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi:

Szczęśliwy po ostatnim gwizdku był wczoraj także prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki:

Dodajmy, że dzięki temu, że Jastrzębski Węgiel zajął trzecie miejsce w zakończonym właśnie sezonie siatkarskiej PlusLigi, drużyna awansowała do kolejnych rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Na wczorajszym meczu w Kędzierzynie-Koźlu był Robert Krzyżaniak.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Ruciak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Bociek, Możdżonek, Lewis (libero) oraz Witczak, Ferens, Pilarz, Polański

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajnek, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj