Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brutalne Pieszczoty zwycięzcami tegorocznego RYJKA [FOTO]

Facebook Twitter

Grupa składająca się z kabaretów Ani Mru Mru i Łowcy.B zdeklasowała konkurencję w czasie 26.Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, zdobywając aż trzy nagrody: Złote Koryto, Koryto Publiczności oraz Koryto Tajnego Jurora, którym w tym roku był Ireneusz Krosny.

Tym razem w konkursie głównym wystartowały grupy artystów, którzy na co dzień ze sobą nie występują. To były zupełnie nowe projekty, a w sumie było ich pięć: Złote Koryto Publiczności Oddajemy Walkowerem, Kruki i Wrona, ToMMisie, Projekt Manhattan albo Grzyby, Pety-Pity-Poty i właśnie Brutalne Pieszczoty.

Rywalizowali w 6 kategoriach: Po bożemu, Ty mu powiedz, Żona tego nie zrozumie, Żniwa, Synuś mamusi, Idealny numer na jak najbardziej zasłużone zero punktów. Posłuchajcie ogłoszenia wyników głosowania, to prowadzący drugi dzień konkursu głównego Mariusz Kałamaga:

Jak decyzję swoich kolegów z innych kabaretów, którzy oddawali głosy w konkursie, przyjęli zwycięzcy?

Brutalne Pieszczoty: Jesteśmy szczęśliwi i cieszymy się z tego co się wydarzyło, zgraliśmy się idealnie i dobrze bawiliśmy się w czasie wymyślania.

Radio 90: Która kategoria przypadła Wam najbardziej do gustu?

Brutalne Pieszczoty: Ostatnia, to był freestyle i rybnicka publiczność miała szczęście, bo mogła zobaczyć numery, których już nikt inny nie zobaczy. Warto było tu być, bo to były same petardy, 6 super numerów.

Projekt Brutalne Pieszczoty ma szansę na kontynuację? Posłuchajcie:

Czy ta formuła łączenia artystów z różnych kabaretów w nowe projekty zostanie utrzymana? Mówi debiutujący w roli dk.

Łukasz Zaczek: Bardzo na gorąco się wypowiadam, nie ukrywam, że jestem w szoku, ilość życia, energii była nieprawdopodobna, przesunęliśmy granicę przyzwoitości jeśli chodzi o polski kabaret, ale było warto. Nie wiem czy tak zostanie, zobaczymy…

Łukasz Żaczek, dyrektor artystyczny RYJKA 2022

Publiczność w Klubie Energetyka w Rybniku była zachwycona:

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023