Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brutalny napad na 20-latka z Ukrainy w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Nastolatce za usiłowanie zabójstwa grozi dożywocie. Wraz z dwoma znajomymi, w Wodzisławiu Śląskim zaatakowała Ukraińca, który tu mieszkał i pracował. Wszystko działo się w weekend, ale dopiero dziś (17.05.) wodzisławska policja poinformowała o sprawie.

Wszytko działo się w sobotę w Parku Miejskim, gdzie 20-latek spożywał alkohol z przypadkowo poznanymi ludźmi. W pewnym momencie oddalił się na chwilę od towarzystwa, zostawiając telefon. Gdy wrócił, na miejscu nie było już nikogo, a telefon zniknął. Mężczyzna zaczął szukać znajomych. Gdy ich znalazł, zażądał zwrotu aparatu.

Gdy ci odmówili, 20-latek zagroził, że zadzwoni na policję. Wtedy Ukrainiec został zaatakowany. Napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Najbardziej agresywna okazała się dziewczyna. Ugodziła go wielokrotnie nożem, zadała ciosy, powodując rany klatki piersiowej. Mężczyznę atakowano kilkukrotnie. Gdy znalazł się na dworcu, zareagowali przechodnie i wezwali pomoc.

20-latek w wyniku pobicia doznał licznych obrażeń i ran kłutych zadanych nożem. Jedna z nich uszkodziła mu płuco. Mężczyzna przeszedł operację i pozostał na obserwacji w szpitalu.

Całą trójkę dzięki rysopisom udało się zatrzymać jeszcze tego samego wieczoru. Wszyscy trafili do tymczasowego aresztu. Najstarszy ze sprawców, 43-latek recydywista odpowie za udział w pobiciu. 24-latkowi za kradzież rozbójniczą i pobicie grozi nawet 10 lat więzienia. Najmłodsza, a zarazem najbardziej brutalna 19-latka może spędzić za kratkami nawet resztę życia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj