Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bucki i Gladyr zostają w Jastrzębskim Węglu

Facebook Twitter

Kolejni siatkarze zostają w Jastrzębskim Węglu. Klub poinformował, że kontrakty z klubem przedłużyli atakujący, Jakub Bucki oraz środkowy Jurij Gladyr.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Pierwszy z nich ma 32 lata i będzie to dla niego trzeci sezon w drużynie pomarańczowych. W ostatnim sezonie Bucki przyczynił się między innymi do zwycięstwa „pomarańczowych” nad Zenitem Kazań, gdzie przy jego zagrywce jastrzębianie obronili pięć piłek meczowych i odwrócili losy meczu wygrywając tie-break. Także w lidze często prezentował się z dobrej strony.

Jestem dumny, że kolejny sezon będę mógł reprezentować jastrzębskie barwy. Dobrze czuje się w Jastrzębskim Węglu, klub zapewnia świetne warunki do gry w siatkówkę i doskonalenia swoich umiejętności. Zawsze czujemy wsparcie kibiców i gorący doping. W przyszłym sezonie dostarczymy Wam na pewno wielu pozytywnych emocji. Będziemy walczyć o najwyższe lokaty i musimy dać z siebie maksimum.

W klubie pozostaje także ukraiński środkowy z polskim paszportem, Jurij Gladyr. Dla tego doświadczonego, 36-letniego zawodnika będzie to drugi sezon w zespole z Jastrzębia:

Ta decyzja była łatwa do podjęcia, ponieważ Jastrzębski Węgiel jest klubem, który daje wszystko co jest potrzebne profesjonalnemu siatkarzowi do rozwoju i do osiągnięcia sukcesu indywidualnego oraz wspólnego. Cele jakie stawiamy sobie są niezmienne od ubiegłego sezonu, czyli Mistrzostwo Polski o które będziemy razem walczyć.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakt z klubem przedłużyli Lukas Kampa i Jakub Popiwczak.

Jakub Bucki
Ur. 13.08.1988r. w Przysusze
Kluby: Jadar Radom, KPS Siedlce, VK Slavia Svidnik (SVK), VK Pavlodar (KAZ), KPS Siedlce, BBTS Bielsko-Biała, Jastrzębski Węgiel.

Jurij Gladyr
Ur. 08.07.1984r. w Połtawie
Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020