Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budimex z umową na dokończenie zbiornika Racibórz Dolny

Facebook Twitter

740 dni ma nowy wykonawca na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach podpisał dziś (30.11.) umowę na tę inwestycję z firmą Budimex. Polskie przedsiębiorstwo pokonało w przetargu konkurentów z Włoch, Chin czy Azerbejdżanu.

Rozmawialiśmy z Dariuszem Blocherem, prezesem Budimexu S.A.:

Kiedy faktycznie rozpoczną się prace?

Przed nowym wykonawcą 49% budowy. Prawie połowę wykonała firma Dragados, z którą Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach rozwiązał umowę w ubiegłym roku. Do czasu wyłonienia nowego wykonawcy, inwestor też działał na terenie budowy:

-podkreśla Tomasz Cywiński, pełniący obowiązki dyrektora RZGW w Gliwicach. I też jest optymistą, bo nie wyklucza, że zbiornik Racibórz Dolny może być gotowy szybciej:

Zbiornik Przeciwpowodziowy Racibórz Dolny to największa taka inwestycja w Polsce. Jego pojemność będzie sięgać 185 milionów metrów sześciennych. Będzie gwarancją bezpieczeństwa nie tylko dla mieszkańców Śląska, ale i Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny:

-dodaje wojewoda opolski, Adrian Czubak. Równolegle końca dobiegają prace rozbiórkowe w „starych” Nieboczowach. Wyburzono już 200 nieruchomości, zostały trzy, które powinny zostać zrównane z ziemią do połowy grudnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021