Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Budowa drogi Pszczyna- Racibórz. 70 procent prac już wykonanych [WIDEO]

Facebook Twitter

70% prac już wykonanych, pozostało jeszcze 30% - tak dziś wygląda zaawansowanie prac na budowanym rybnickim odcinku Drogi Regionalnej Pszczyna- Racibórz. Nasi reporterzy wraz z władzami Rybnika, mieli okazję przejechać się 10 kilometrowym odcinkiem drogi.

Co ważne w wielu miejscach przejazd jest już możliwy obiektami mostowymi i wiaduktami. Mówił Jacek Hawel naczelnik wydziału dróg:

Dużo zostało zrobione i dużo jeszcze przed nami, ale tak naprawdę wykonawca na większości obiektów inżynieryjnych typu wiadukty, mosty wszedł już w fazę robót wykończeniowych, tak naprawdę tylko i wyłącznie na obiekcie nad ulicą Chwałowicką trwają jeszcze prace z podstawową konstrukcją obiektu i nad ulicą Gotartowicką. Pozostałe obiekty wszystkie są wykonane już w tej konstrukcji docelowej, trwają prace wykończeniowe. Jeżeli popatrzymy na część drogową to zdecydowana większość konstrukcji jest wykonana 70% pozostało na, do wykonania niewielkie, krótkie odcinki przede wszystkim przed i za obiektami, które są w trakcie robót wykończeniowych.

Na węzłach pojawiły się już pierwsze latarnie. Największe wrażenie robi 400 metrowa estakada, budowana nad torami kolejowymi pomiędzy węzłem Chwałowickim, a Wodzisławskim:

Radio 90: w dole pociągi, na górze samochody droga Pszczyna- Racibórz. Jesteśmy na najbardziej spektakularnym obiekcie to jest 40 metrowy wiadukt, pod nami linie kolejowe, a przed nami piękna panorama miasta Rybnika i to bez wątpienia najbardziej widowiskowe miejsce tejże budowanej drogi.

Widać również zarys drogi śródmiejskiej, która tutaj w prawo pójdzie właśnie w kierunku czterech łuków na Zamysłowie. Pod jednym z nich będzie wjazd na obwiednie południową, tutaj mieliśmy już wymienioną warstwą ścieralną, mieszkańcy też się pytali po co to wymieniamy dlatego, że przewidujemy duże natężenie ruchu.

Radio 90: Jak zapewniają władze Rybnika, terminy są niezagrożone. Ja przypomnę, że koniec tego roku to termin oddania do użytku, tejże właśnie drogi.

A z Prezydentem Piotrem Kuczerą na największym placu budowy w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka. Póki co dziesięciokilometrowa podróż zajmuje kwadrans, a po oddaniu drogi do użytku będzie to jeszcze krótszy czas.

Zobacz wideo:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj