Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budowa hospicjum w Rybniku wstrzymana

Facebook Twitter

Budowa hospicjum w Rybniku wstrzymana, powód to problemy z wykonawcą. Już dziś wiadomo, że prac nie uda się zakończyć w terminie, czyli w tym roku. Ze względu na widoczny brak w postępach prac, we wtorek (24.01.) miasto zdecydowało się odstąpić od umowy. Ponieważ stało się to z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, naliczona zostaną kary umowne ponad 6,2 mln zł.

Fot. rybnik.eu / Fot. M.Koczy

Firma z Wrocławia została zobowiązana do inwentaryzacji wykonanych robót. Będzie to podstawą do końcowego rozliczenia finansowego z wykonawcą i jego podwykonawcami. Jakie będą dalsze losy budowy hospicjum w Rybniku? Miasto będzie musiało jeszcze raz przejrzeć dokumentację i zweryfikować kosztorys, potem zostanie ogłoszony nowy przetarg. Budowa hospicjum w Rybniku powstaje przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Ma w nim znaleźć miejsce 30 pacjentów stałej opieki oraz 10 pacjentów dziennej opieki medycznej.

Budowa hospicjum w Rybniku. Droga, parking, zagospodarowanie terenu

W ramach inwestycji ma powstać budynek hospicjum stacjonarnego wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym drogą wewnętrzną, parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenów zielonych.

Zgodnie z projektem budynek hospicjum ma być obiektem wolnostojącym, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. W każdym ze skrzydeł zaprojektowano wewnętrzne patio, podcienie, a także taras dostępny z poziomu piętra. Koncepcja projektowa wyłoniona została w 2019 roku, w ramach konkursu architektonicznego.

Koszt budowy to nieco ponad 31 mln zł. Blisko 15 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inicjatorem budowy hospicjum była rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj