Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budowa kanalizacji, finansowana ze środków unijnych, została wstrzymana

Facebook Twitter

Zbankrutowała firma budująca kanalizację w Pszowie. Miasto zmuszone zostało wstrzymać realizację inwestycji. Pierwszy etap prac na ulicy pszowskiej zakończono w ubiegłym roku, teraz miał rozpocząć się drugi. Niestety firma, która miała dokończyć pracę, nie ma pieniędzy.

Wykonawca robót zbankrutował, inwestycja będzie realizowana przez inną firmę:

Czekaliśmy na wejście firmy w tym roku, niestety, 11 marca tego roku firma została postawiona w stan upadłości, jest syndyk, dojdzie do rozwiązania umowy. Trzeba będzie przygotować nowy przetarg. To są utrudnienia, ponieważ ta kanalizacja jest finansowana ze środków europejskich, ale – że tak powiem – Unia już wie. Mamy pozwolenie na pewne zmiany. Firma po prostu zbankrutowała, więc nie wiem, czy to można rozpatrywać pod kątem winy. Natomiast na pewno w żaden sposób nie zawiniło miasto. W tej chwili próbujemy się porozumieć z syndykiem, który też nie może podejmować decyzji, musi czekać na decyzję sądu. To dosyć skomplikowana sprawa, ale mam nadzieję, że z tego wyjdziemy.

Z Markiem Hawlem, burmistrzem Pszowa, rozmawiał Arkadiusz Żabka. Jeszcze w kwietniu ma zostać ogłoszony nowy przetarg na budowę kanalizacji. Władze liczą, że w tym roku uda się zakończyć prace.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj