Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budowa kanalizacji nie ma wpływu na przebudowę ulicy Młodzieżowej

Facebook Twitter

Budowa kanalizacji nie powinna mieć wpływu na przebudowę ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim - uważa Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wiesław Blutko. W Radio 90 powracamy do tematu ciągnącego się od 2017 roku remontu tej ulicy.

Jak już was informowaliśmy, starostwo wodzisławskie powołując się na ustalenia z Zarządem Dróg Wojewódzkich, czeka na informację czy i kiedy będzie budowana w tym rejonie kanalizacja, bo nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogę, która będzie regularnie podmywana przez ścieki i wody opadowe.

Tymczasem prezes PWiK Wiesław Blutko w rozmowie z Arkadiuszem Żabką przyznaje, że jedna inwestycja nie wyklucza drugiej:

Jeżeli zajdzie potrzeba skanalizowania również tych odcinków bezpośrednio przy ulicy Młodzieżowej, to moim zdaniem zostanie to zaprojektowane tyłami domów, czyli nie przy samej drodze, nie naruszymy na pewno asfaltów i nie naruszymy struktury jezdni.

Radio 90: Budowa kanalizacji nie ma nic wspólnego z remontem tej drogi.

Moim zdaniem budowa naszej kanalizacji sanitarnej nie ma nic wspólnego z budową drogi. Jeżeli chodzi o górny odcinek ulicy Młodzieżowej, to od ulicy Pszowskiej do mniej więcej ulicy Lety jest wybudowana już kilkanaście lat temu kanalizacja sanitarna i nie będzie już budowana, ponieważ ona tam istnieje. W związku z tym ja nie widzę powodu, żeby tam wstrzymywać robotę i argumentować to tym, że kanalizacji nie ma- ona tam po prostu jest. 

Prezes Blutko podkreśla, że planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej w Zawadzie, ale jak na razie w rejonie ulicy Młodzieżowej nie są to odcinki zaprojektowane. Są gotowe natomiast projekty ulicy Długiej czy Emilii Plater.

Pisaliśmy na ten temat:

Nowe ustalenia w sprawie ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim

Więcej informacji o remoncie ulicy Młodzieżowej na naszej stronie internetowej pod #młodzieżowa: TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022