Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budowa zadaszonego boiska przy Orzepowickiej w Rybniku stoi w miejscu

Facebook Twitter

Budowa zadaszonego boiska przy Zespole Szkół nr 3 w Rybniku stoi i ciągle nie wiadomo kiedy ruszy. Dwa lata temu miasto z radością poinformowało, że uczniowie doczekają się rozbudowy bazy sportowej. Powstać miało boisko do gry w piłkę nożną z trawy syntetycznej, a obiekt zostać osłonięty halą namiotową o konstrukcji stalowej.

Tymczasem od wielu miesięcy mieszkańcy mogą oglądać niedokończoną inwestycję przy ulicy Orzepowickiej. Jak mówi Agnieszka Skupień rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku, winny jest nierzetelny wykonawca. Teraz trwa poszukiwanie nowego:

Agnieszka Skupień: Budowa zadaszonego boiska nie doszła do skutku, odstąpiliśmy od umowy zawartej w lipcu 2019 roku, trwa inwentaryzacja tego co zrobił poprzedni wykonawca. W drugiej połowie roku chcemy ogłosić kolejny przetarg, tak by dokończyć tę budowę.  Poprzedniej firmie naliczyliśmy karę powyżej miliona złotych. Mamy nadzieję, że drugi wykonawca okaże się bardziej rzetelny. Niestety ta sytuacja wydłuży czas oddania tej inwestycji do użytku.

Jak się okazuje ta sama firma nie poradziła sobie także z inną inwestycją sportową, chodzi o budowę zaplecza sportowego na boisku w Kamieniu:

Agnieszka Skupień: Ten sam wykonawca wygrał przetarg w Kamieniu na zaplecze przy boisku i tam jest dokładni taka sama sytuacja, też prowadzimy inwentaryzację a w połowie roku będziemy ogłaszać nowy przetarg dla nowego wykonawcy.  Trwa naliczanie kar i mamy nadzieję- podobnie jak w przypadku hali przy Orzepowieckiej- że uda się wybrać rzetelnego wykonawcę.

Budowa zadaszonego boiska przy Zespole Szkół nr 3 w Rybniku ma kosztować 1 mln 400 tysięcy złotych. Miasto nałożyło 1 mln złotych kary dla wykonawcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj