Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budujemy domowe akwarium ze sklepem Aquario.pl [materiał partnera]

Facebook Twitter

Akwarystyka to pasja, której należy poświęcić czas, licząc się również z kosztami, które trzeba podjąć, aby stworzyć okazałe i bezpieczne schronienie dla fauny i flory, która zamieszka w Twoim akwarium.

Akcesoria akwarystyczne nie tylko Ci w tym pomogą, ale także sprawią, że o wiele mniej czasu poświęcisz na obowiązki związane z czyszczeniem zbiornika czy podmianą wody, dlatego warto wiedzieć, które z nich trzeba mieć już na początku swojej przygody z akwarystyką. Dla ułatwienia wszystkie gadżety do akwarium przez nas wymienione znajdziesz  w sklepie specjalistycznym Aquario.pl.

Wyposażenie akwarium – co będzie potrzebne na początek?

Chcąc zacząć swoją przygodę z akwarystyką, możesz ułatwić drogę do założenia zbiornika, korzystając z oferty gotowych zestawów, w których znajdziesz najpotrzebniejszy sprzęt do akwarium, tj. filtr, pompę wody, zbiornik wraz z pokrywą i oświetleniem oraz podstawkę. Taki niewielki zestaw świetnie sprawdzi się jako prezent dla dziecka, które pasjonuje się podwodnym światem, lecz może nie poradzić sobie z samodzielnym wyposażeniem akwarium. Jeśli jednak chcesz rozwijać swój zbiornik oraz to wyjątkowe hobby, warto samemu zacząć kompletować sprzęt do akwarium.

Zacznij od zakupu zbiornika i pewnie tu spotka Cię pierwsza niespodzianka — dla osób początkujących nie zaleca się zakupu małego akwarium. O wiele łatwiej dbać o parametry w zbiorniku o pojemności od 40 litrów wzwyż. Jeśli już poznasz wymiary akwarium, czas na zakup maty antypoślizgowej, którą umieścisz pod zbiornikiem, oraz szafki, która będzie stabilna i bez problemu wytrzyma nacisk wypełnionego wodą akwarium.

Nie tylko otoczenie akwarium ma znaczenie, ale także, a może i przede wszystkim, co znajdzie się w jego wnętrzu.

Zanim przystąpisz do zakupów, stwórz listę niezbędnego sprzętu do akwarium.

  • Filtr do wody

Z pewnością będzie to filtr do oczyszczania wody z zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Bez niego nie ma możliwości zadbać o odpowiednie parametry wody, w której mogą pojawić się szkodliwe azotany i fosforany.

  • Grzałka z termostatem

Nie tylko parametry wody są istotne, aby zapewnić bezpieczeństwo rybom akwariowym, ale także odpowiednia temperatura. Zadba o nią grzałka wyposażona w termostat, dzięki któremu dostosujesz temperaturę do wymagań hodowanych przez Ciebie gatunków ryb.

  • Napowietrzacz

Napowietrzanie wody, czyli dotlenianie za pomocą specjalnych bąbelków powietrza dostarczanych do akwarium, to proces, który można przeprowadzić za pomocą specjalnego urządzenia lub filtra z funkcją napowietrzenia. Dodatkowe natlenianie wody będzie niezbędne, jeśli w akwarium będzie mała ilość roślin.

Oprócz sprzętu do akwarium, w który warto zainwestować więcej pieniędzy, konieczny będzie zakup mniejszych i mniej kosztownych akcesoriów akwarystycznych takich jak siatka do wyławiania ryb, czyściki magnetyczne do szyb oraz specjalne przestrzenie do izolacji narybku zwane kotnikami.

Wiele gadżetów do akwarium (np. pęsety, kleje akwarystyczne) będzie pomocnych w pielęgnacji roślin wodnych, które coraz częściej nie tylko są ważnym elementem wyposażenia akwarium, ale także stanowią jego najistotniejszy krajobraz.

Gdzie kupić akcesoria i sprzęt do akwarium?

Zakupy w specjalistycznych sklepach akwarystycznych online takich jak Aquario to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Znajdziesz w nich produkty od cenionych producentów sprzętu do akwarium, które zostały odpowiednio przetestowane pod kątem bezpieczeństwa i użyteczności. Robiąc zakupy w Aquario.pl, nie tylko otrzymujesz najwyższej jakości produkty, ale także pełne wsparcie przy ich wyborze, gdyż zespół pracowników sklepu to w większości osoby, które prywatnie również pasjonują się akwarystyką i terrarystyką. Wraz z ich pomocą oraz fachową wiedzą zaczerpniętą z publikacji będziesz w stanie zbudować swoje pierwsze akwarium.

Wszystkie osoby, które zaczynają swoją przygodę z akwarystyką, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Aquario.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022