Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budynek byłej podstawówki w Nędzy czeka na nabywcę

Facebook Twitter

Gmina ogłosiła kolejny przetarg na sprzedaż budynku dawnej szkoły. Jest zlokalizowany przy drodze wojewódzkiej - ul. Jana III Sobieskiego. W planie zagospodarowania przestrzennego działka położona jest na terenie przeznaczonym pod budownictwo jednorodzinne i usługi.

Dużym atutem nieruchomości jest położenie w centrum, co daje przyszłemu właścicielowi duże możliwości. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz punkty usługowe. Czy znajdzie się chętny na dawną szkołę? Cena wywoławcza to niespełna 150 tys. złotych.

Do początku lat 90. funkcjonowała tam szkoła podstawowa. Budynek z 1911 roku jest obiektem piętrowym, podpiwniczonym z niezagospodarowanym poddaszem, o dachu z konstrukcji drewnianej krytym dachówką (karpiówką).

Jego powierzchnia użytkowa to 500 m2. Działka ma prawie 40 arów. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej i do uzbrojenia technicznego obejmującego energię elektryczną i wodę. Przetarg odbędzie się 12 stycznia. Do 6 stycznia można wpłacać wadium – jego wysokość to 15 tys. zł. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 147,600.00 zł + VAT.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj