Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Budynek Urzędu Miasta w Rydułtowach niezgodny z przepisami przeciwpożarowymi

Facebook Twitter

To była pierwsza taka kontrola od 1992 roku. Urząd Miasta w Rydułtowach został sprawdzony przez strażaków pod kątem zastosowanych w budynku zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ratownicy wytknęli błędy, które trzeba będzie naprawić.

Mają zastrzeżenia przede wszystkim do drogi ewakuacji. Według obowiązujących przepisów przeciwpożarowych w Urzędzie Miasta powinny być wyznaczone odrębne strefy pożarowe, czyli takie miejsca, którymi w razie zagrożenia będzie można opuścić budynek.

Taką strefą powinna być klatka schodowa, odcięta od reszty obiektu na przykład specjalnymi drzwiami przeciwpożarowymi. Niewykluczone, że pojawi się konieczność wybudowania w rydułtowskim urzędzie drugiej klatki schodowej, właśnie z myślą o ewentualnej ewakuacji.

Urzędnicy wciąż jednak czekają na zalecenia strażaków, które pojawią się w raporcie pokontrolnym, powinien on dotrzeć na biurko burmistrza w ciągu najbliższych dni. Z niego dowiemy się, czy w budynku przy ulicy Ofiar Terroru trzeba będzie zabudować hydranty i klapy oddymiające.

Ważną kwestią jest też dostęp do urzędu wozów strażackich: mogą podjechać od głównego wejścia, tak by strażacy swobodnie prowadzili akcję gaśniczą, ale niewykluczone, że trzeba będzie wyciąć dwa duże drzewa.

Warto dodać, że budynek urzędu powstał na początku lat 30. ubiegłego wieku i od tamtej pory nie było w nim dużych remontów. Władze miasta spodziewały się kontroli strażaków. W budżecie na ten rok na przebudowę urzędu zabezpieczono milion złotych. Teraz trzeba poczekać na konkretne wskazówki i termin, w jakim prace będą musiały zostać wykonane.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj