Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Cieszynie. Teraz jest czas na zgłaszanie pomysłów

Facebook Twitter

Budżet obywatelski w Cieszynie czas start! Teraz jest czas, by zgłaszać swoje pomysły - czy to budowy placu zabaw, czy stworzenia miejsca do rekreacji dla mieszkańców całej okolicy. Do rozdysponowania jest pół miliona złotych.

cieszyn.pl / W. Wandzel

Rusza budżet obywatelski w Cieszynie

500 tysięcy złotych w puli budżetu obywatelskiego w Cieszynie na 2025 rok. Teraz jest czas na zgłaszanie projektów. Burmistrz miasta, Gabriela Staszkiewicz liczy, że pojawi się projekt dotyczący młodzieży, bo takich inicjatyw brakuje.

Gabriela Staszkiewicz: Te projekty dotyczą głównie terenów, które znajdują się gdzieś tam przy szkołach, które znajdują się w takich miejscach – a takie jest założenie, żeby było to miejsce – publicznie dostępne, więc na pewno w projekcie skończyliśmy właśnie boisko do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej numer 7. Wydaje się nam, że też w tych dzielnicach, może troszkę oddalonych od centrum, bardzo ważne jest to, żeby budować takie przestrzenie, które będą dla społeczności miejscem takiej wspólnej aktywności, spotkania.

Dlatego w poprzednich latach na Mnisztwie, w Krasnej czy w Marklowicach pojawiły się place zbaw i wiaty piknikowe. Burmistrz Cieszyna jest autorką jednego z projektów zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego:

Gabriela Staszkiewicz: Ja jestem autorką projektu placu zabaw chyba w 2016 roku przy OSP Cieszyn-Marklowice. Projekt się już trochę rozrósł, teraz w ramach projektu „Rozwój lokalny: z funduszy norweskich właśnie w tym miejscu pojawiła się nowa, fantastyczna, duża wiata piknikowa. Jest więc i plac zabaw i wiata piknikowa i miejsce takich spotkań dla mieszkańców Marklowic.

Czas na zgłaszanie projektów w tej edycji budżetu obywatelskiego w Cieszynie jest do 17 lipca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj