Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Jastrzębiu: Projekty już po ocenie formalnej

Facebook Twitter

Budżet obywatelski w Jastrzębiu cieszył się sporym zainteresowaniem w tym roku. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę 109 projektów zadań.

Budżet obywatelski w Jastrzębiu
jastrzebie.pl

Projekty zgłoszone do jastrzębskiego budżetu obywatelskiego już po ocenie formalnej. W marcu mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę 109 projektów zadań, z czego 80 osiedlowych czy sołeckich i 29 ogólnomiejskich. Wśród nich, do realizacji są darmowe badania genetyczne przeciwko nowotworom, ebooki dla jastrzębian, imprezy, różnego rodzaju odblaski, a także nowe urządzenia zabawowe – trampoliny, tyrolki oraz podniebna deskorolka Aeroskate. Po weryfikacji pod względem formalnym, jak i merytorycznym ocenę pozytywną uzyskało łącznie 75 projektów zadań, z czego 16 to zadania ogólnomiejskie a 59 osiedlowe czy sołeckie. Na rok 2025 została przeznaczona łączna kwota 3,2 miliona złotych na realizację zadań (2 560 000 złotych na zadania osiedlowe/sołeckie i 640 000 złotych na ogólnomiejskie).

Z powodów formalnych zostało odrzuconych 7 wniosków – 4 ogólnomiejskie i 3 osiedlowe/sołeckie, natomiast z powodów merytorycznych komórki oceniające odrzuciły 23 wnioski – 9 ogólnomiejskich i 14 osiedlowych/sołeckich. Ponadto zostały 2 wnioskodawców wycofało swoje projekty.

Listy projektów zadań ogólnomiejskich i osiedlowych/sołeckich ocenionych pozytywnie TUTAJ i  TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj