Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Rybniku: Nabór wniosków do 10 czerwca

Facebook Twitter

Do 10 czerwca jest czas na złożenie projektu do Budżetu Obywatelskiego Rybnika, w Radiu 90 przypominamy o cyklu warsztatów, które mają pomóc w przygotowaniu dokumentów. Czasu zostało niewiele, warto się szkolić i konsultować swoje pomysły.

Rybnik- Golejów, widok z drona

W tym tygodniu odbyło się spotkanie poświęcone projektom infrastrukturalnym

To te, które zostaną z nami: budynki, place, zabaw czy siłownie

– mówiła Radiu 90 Michalina Czerkawska z Fundacji Optimum Pareto, która prowadzi warsztaty w ramach projektu „Synergiczny Rybnik. Budżet obywatelski jako dźwignia strategicznego rozwoju miasta”.

Michalina Czerkawska: Jeżeli chodzi o projekty, które miały miejsce w Rybniku, można podać jako przykład remizę strażacką czy projekty, które polegały na budowaniu siłowni. To jest coś fizycznego co się pojawi w przestrzeni miejskiej. Rozmawiamy o projektach infrastrukturalnych, które uwzględniają potrzeby osób starszych czy osób z niepełnosprawnościami.

Projektów infrastrukturalnych nigdy nie brakuje wśród zgłoszeń do budżetów obywatelskich, tak jest też w Rybniku. Czas na zgłoszenia to jeszcze niecałe dwa tygodnie. We wtorek (31.05.) spotkanie o projektach, które wspierają rynek pracy i rozwój osobisty, a 2 czerwca będzie o tym jak skutecznie promować projekt. To warsztaty odbędą się online, w programie zoom.

Do 10 czerwca trwa nabór projektów, potem do 23 września zostaną ocenione, głosowanie nad projektami w październiku. Do dyspozycji mieszkańców na 2023 rok jest 5 130 000 złotych.

W Rybniku budżet obywatelski funkcjonuje od 2013 roku, a jego celem jest obudzenie aktywności lokalnej, stworzenie mieszkańcom możliwości współdecydowania o swoim otoczeniu oraz o wydatkowaniu wydzielonej kwoty budżetu miasta.

– podsumowują urzędnicy w Rybniku.

Projekty należy wysyłać TUTAJ.

Potrzebujesz pomocy, oczekujesz podpowiedzi, nie jesteś pewien jak to zrobić? Skontaktuj się z urzędnikami i przyjdź do biura 005 (Wydział Polityki Społecznej) na parterze w urzędzie miasta, zadzwoń 32 43 92 035 lub napisz: ngo@um.rybnk.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj