Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Bujok: Inaguracja sezonu narciarskiego w Wiśle to dobry prognostyk

Facebook Twitter

Trwający remont drogi wojewódzkiej to nie jest szczyt marzeń, dlatego będę starał się przekonać władze województwa, aby zaczęły projektować drugi pas ruchu na odcinku od Ustronia do wiślańskiego kamieniołomu- przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Jak wiecie z naszych wiadomości, do końca 2021 roku ma potrwać remont drogi prowadzącej do beskidzkiego kurortu. Na czas zimowy prace zostały zawieszone, ale od wiosny znowu czekać będzie tam na wszystkich ruch wahadłowy:

To nie jest szczyt marzeń, też mieliśmy nadzieję na rozwiązanie w większym zakresie problemów komunikacyjnych, niemniej jednak ten remont musiał się odbyć z prostej przyczyny: za kilka lat, dwa, trzy lata trzeba by zamknąć obiekty mostowe. Ja staram się zaczynać rozmawiać z Urzędem Marszałkowskim na taki temat, aby próbować pociągnąć tę dwupasmówkę z Ustronia przynajmniej do polany a być może do kamieniołomu w Wiśle, by ominąć jeszcze dwa przejazdy. Ta decyzja prędzej czy później w którymś momencie i tak będzie musiała zapaść. Oczywiście będę kibicował i będę namawiał w Urzędzie Marszałkowskim do tego, żeby tę decyzję- chociaż w tym zakresie projektowym- podjąć.

Marszałek województwa już odpowiedział na pytania burmistrza Wisły, które skierował do niego w interpelacji jeden z radnych wojewódzkich Andrzej Molin. Zdaniem marszałka Jakuba Chełstowskiego: na chwilę obecną nie jest planowana budowa ze względu na możliwe wyburzenia budynków. Burmistrz Wisły ma jednak nadzieję, że to początek rozmów i jak podkreśla sobotnia (04.01.) inauguracja sezonu narciarskiego na Śląsku właśnie w Wiśle, jest dobrym prognostykiem:

Cieszę się, że Urząd Marszałkowski- i to chyba po raz pierwszy- zdecydował się na inaugurację i takie uroczyste rozpoczęcie sezonu zimowego, bo to oznacza, że też dostrzegają potencjał Beskidów w okresie zimowym. Myślę, że byliśmy tak trochę po macoszemu traktowani, a w zasadzie pół województwa spędza ten okres zimowy u nas. Już nie mówię o tym sezonie letnim, bo to też jest oczywistym faktem. Ja to traktuje jako dobry prognostyk, jako chęć inwestowania w Beskidy, jako chęć rozwiązywania również problemów w Beskidach, które w związku z liczną ilością odwiedzających turystów, po prostu się pojawiają i one będą potęgowały.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Tomaszem Bujokiem burmistrzem Wisły poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020