Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bulwary na lewym brzegu Odry gotowe. W Raciborzu czekają na wiosnę

Facebook Twitter

Trasa spacerowa i ścieżka rowerowa po koronie wałów gotowa. Zakończono prace budowlane na lewobrzeżnych bulwarach nad Odrą w Raciborzu, wiosną przyjdzie czas na aranżacje miejsca, w planach między innymi nasadzenie pasu zieleni, który ma oddzielić strefę wypoczynku od ulicy Reymonta.

fot.raciborz.pl

Na odcinku przy moście zamkowym w kierunku kładki dla pieszych przy ul. Reymonta wybudowany został nowy ciąg pieszo-rowerowy i ścieżka rowerowa po koronie wałów. Wokół starego dębu zbudowane zostały schody terenowe pełniące funkcję widowni dla przystani na prawym brzegu Odry. Jak informują urzędnicy teren został oświetlony, stanęły ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. W przyszłości pojawią się tam grille. Inwestycja na lewobrzeżnych bulwarach- na przeciwko plaży miejskiej pod murami zamku- ruszyła we wrześniu 2020 roku.

Otwarcie planowane jest na wiosnę w ty roku, na przełom kwietnia i maja.

Ścieżka nad Odrą ma łączyć się z projektowaną ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Reymonta, jaką planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Pobiegnie od ronda na placu Mostowym do zjazdu przy Zajeździe Biskupim, skąd będzie można zjechać na ścieżkę prowadzącą do Parku Zamkowego, a dalej za kładką w lewo – na wały i później w kierunku Łężczoka – lub w prawo na ścieżkę wzdłuż Odry w stronę mostu kolejowego.

– informują urzędnicy z Raciborza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022