Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Cieszyna: Będziemy organizować transport na szczepienia

Facebook Twitter

Dziś (15.01.) ruszyły zapisy dla seniorów powyżej 80 roku życia na szczepienia przeciw COVID-19. Osoby te będą szczepione od 25 stycznia. Wiadomo już, że za transport osób, które będą miały problem z dotarciem do przychodni odpowiedzialne będą samorządy.

fot.torstensimon,pixabay

W Cieszynie miasto dowozić będzie seniorów do przychodni

-zapewniła w porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz Gabriela Staszkiewicz:

Rozmawialiśmy po kontakcie z wojewodą, kiedy dostaliśmy informację, że mamy zorganizować transport dla osób na razie 80+. Są zaangażowane jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, są również zaangażowani taksówkarze więc będziemy się starali to zorganizować.

Radio 90: Kto będzie dowoził? Taksówkarze czy środki komunikacji miejskiej?

Te osoby, które są w stanie przemieszczać się komunikacją miejską zachęcamy jednak do korzystania z naszych autobusów. Natomiast te osoby, które posiadają grupy inwalidzkie czy są na wózku- te osoby będą mogły się zgłosić do naszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, kiedy będą znać datę szczepienia to my zorganizujemy dla nich transport.

Do szczepień można zarejestrować się telefonicznie, przez internet, lub bezpośrednio w punktach szczepień. Od 22 stycznia zapisywać się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj