Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Cieszyna w Radiu 90: ”Rozumiem to, że właściciele restauracji otworzyli swoje drzwi dla klientów”[WIDEO]

Facebook Twitter

''Rozumiem to, że właściciele restauracji otworzyli swoje drzwi dla klientów'' - mówiła w porannej rozmowie w Radiu 90 burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, pytana o to czy popiera bunt restauratorów. Przypomnijmy, cieszyńska restauracja "U trzech braci" otworzyła się mimo zakazu.

Na nic póki co zdała się interwencja policji i sanepidu. Lokal działa od tygodnia (08.01.) a chętnych do jego odwiedzenia nie brakuje:

Radio 90: Była pani burmistrz już na obiedzie w restauracji „U trzech braci”, która jako jedna w pierwszych w Polsce otworzyła się mimo zakazu?

Niestety trochę trudno się tam dostać podobno. Rozmawiałam z właścicielami, powiedzieli że rezerwacji mają na następne 2 tygodnie i cały czas ludzie pchają się do restauracji.

Radio 90: Pani popiera jako gospodarz miasta takie działania?

Trudno powiedzieć, że popieram coś, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, natomiast na pewno rozumiem to co się dzieje, jest to też pewien wyraz pokazania, że my dalej tak nie możemy.

Bunt restauratorów trwa, tymczasem niewykluczone, że za kilka dni w ich ślady pójdą stacje narciarskie. Te chciałyby otworzyć stoki dla narciarzy i snowbordzistów w poniedziałek 18 stycznia. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, poranny gość Radio 90 uważa, że byłby to dobry krok:

Sama tego oczekuję. Myślę, że wszyscy właściciele stacji narciarskich są w stanie zabezpieczyć na tyle epidemicznie swoje obiekty, żebyśmy mogli z nich korzystać. Nie znam osobiście przypadku osoby, która by się zaraziła w takim kontakcie na zewnątrz na stoku narciarskim, gdzie każdy z nas jest mocno poubierany i zabezpieczony na te najważniejsze miejsca, którymi możemy się zarazić.

Radio 90: Czyli mimo zakazu powinni otworzyć swoje stacje rozumiem, tak?

Tak mi się wydaje.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz do zobaczenia tutaj:

Zobacz materiał wideo z restauracji „U Trzech Braci” w Cieszynie:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj