Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Kuźni Raciborskiej obiecuje pieniądze dla tych, którzy się zaszczepią przeciwko Covid-19

Facebook Twitter

200 złotych nagrody za zaszczepienie się przeciwko Covid-19 dla urzędników w Kuźni Raciborskiej. Finansowe wsparcie mają otrzymać  wszyscy pracownicy jednostek miejskich, w tym nauczyciele. W sumie to około 300 osób.

W ten sposób burmistrz Paweł Macha postanowił zachęcić do szczepień, by jak najszybciej gmina mogła wrócić do normalności.

Radio 90: Skąd pomysł na to, by wynagradzać, zachęcać do szczepień swoich współpracowników?

Paweł Macha: Skąd pomysł? Ja nie jestem samorządowcem z urodzenia, ale przedsiębiorcą i wiem, że gdy są braki kadrowe, trzeba realizować pewne zadania i cele. Jak co chwilę ktoś mi ucieknie na jakąś kwarantannę, to ja i tak muszę swoje zadania mieć wykonane. Musze mieć dzieci obsłużone w szkołach i tak dalej, i tak dalej… Jestem przekonany, że musimy doprowadzić sytuację do porządku. Mam nadzieję, że zadziała, nie mam możliwości przymuszania, ale gdybym miał, to bym przymusił do szczepień.

W pierwszej kolejności pieniądze mają otrzymać osoby, które już się zaszczepiły. Na nagrody za zaszczepienie Urząd Gminy w Kuźni Raciborskiej zamierza przeznaczyć 60 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj