Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Kuźni Raciborskiej: Zachęcam prezydenta Rybnika do rozbudowy kolei wąskotorowej

Facebook Twitter

Jest szansa na rozbudowę kolei wąskotorowej w Rudach. Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha zdradził w porannej rozmowie w Radio 90, że otrzymał od PKP PLK 5 kilometrów szyn. Jak mówi to szansa na rozbudowę w stronę Pilichowic albo Rybnika.

W przypadku budowy stacji nad zalewem można by po żaglach wsiąść do parowozu:

Paweł Macha: Profil szyny jest wystarczający dla naszej kolejki wąskotorowej, żadne Pendolino po tym nie pojedzie. Materiał jest łącznie ze śrubami, podkładkami, więc wystarczy zakupić podkłady i można by było takie torowisko położyć w którym się chce kierunku. Chcielibyśmy się trzymać trochę starego śladu, ale po nowym też możemy pójść, więc to jest uzupełnienie zalewu rybnickiego. Uważam, że gdyby parowóz podjechał aż pod hotel i stadninę, która tam kiedyś była, byłoby to atrakcją. Na chwilę obecną ten przystanek jest trochę daleko. Z żagli można by było wsiąść do parowozu.

Paweł Macha burmistrz Kuźni Raciborskiej

Burmistrz Macha przyznał, że zachęcał prezydenta Rybnika także do kupienia parostatku:

Paweł Macha: Rozmawiałem ostatnio z prezydentem Kuczerą. Namawiałem do tego, żeby na zalew też jakiś ładny statek parowy można było postawić. On jest dość entuzjastyczny w takich wariackich pomysłach. Mamy Szlak Zabytków Techniki. Taki poszlakowiec mógłby wzorem Ani wcześniejszej po zalewie popływać.

Czy władze Rybnika zdecydują się na ten krok? Zapytamy o to w porannej rozmowie w Radio 90. Naszym gościem będzie we wtorek (11.10.) prezydent Piotr Kuczera.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023