Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Macha: Mam nadzieję, że do końca roku wszystkie bloki będą podłączone do sieci ciepłowniczej

Facebook Twitter

"Mam nadzieję że do końca roku wszystkie budynki będą podłączone do sieci ciepłowniczej" - mówi Radiu 90 burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha. W sumie wymiana starych pieców odbywa się w 20 blokach.

W czterech blokach są już zamontowane grzejniki i płynie w nich ciepło, w kolejnych trwają prace. Do czasu podłączenia do sieci mieszkańcy korzystają z dotychczasowych pieców

– zapewnia gospodarz gminy:

Paweł Macha: Do momentu włączenia tego ogrzewania, te mieszkania funkcjonują tak jak dotychczas, tam ogrzewane są własnymi piecami. To nie jest tak, że ja odciąłem ciepło w 20 blokach, nie zdążyłem podłączyć ciepła i powiesić grzejników.

Problemem w tym roku jest brak wykonawców na rynku

– podkreśla burmistrz:

Paweł Macha: Nie było zwyczajnie wykonawców, żeby podołać temu zadaniu. Myślę, że to zadanie będziemy mogli zakończyć do końca roku. Wygląda na to, że być może moje optymistyczne prognozy będą uzasadnione. Proszę pamiętać, że 16 grudnia już nikt przed świętami nikomu nie wejdzie do mieszkania i nie rozwali pieca, czy czegoś jeszcze innego. Zaraz po świętach i po nowym roku, jeżeli nie skończymy, będziemy robić całą resztę.

W każdym z bloków działają wspólnoty mieszkaniowe, udziały w nich ma Miasto i Gmina Kuźnia Raciborska. W sumie w 20 blokach jest kilkaset mieszkań, żyje w nich około 1000 mieszkańców.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj