Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Pszowa spotka się dziś z dzielnymi 12-latkami

Facebook Twitter

Choć bardzo się bały, wiedziały jak należy zareagować w sytuacji, kiedy obok ktoś źle się poczuje. W Radiu 90 wracamy do historii z Pszowa i dwóch dzielnych 12-latek. Opowiadaliśmy wam, że Julka i Zosia sprowadziły na czas pomoc dla mężczyzny, który zasłabł na cmentarzu przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Dziś (13.07.) w samo południe ich postawę chce nagrodzić burmistrz miasta, Czesław Krzystała.

Julka i Zosia są zaproszone do urzędu razem z rodzicami. Przygotowano dla nich listy gratulacyjne, kosze ze słodyczami i pamiątki z miasta.

Czesław Krzystała: Warto wyróżniać takie zachowania, niech to będzie dobry przykład dla innych, bo nie jeden odwróciłby głowę z obawy, że zrobi coś nie tak, ze strachu przed konsekwencjami.

Dziewczynki zachowały się wzorowo, stąd na dziś zaproszenie do Urzędu Miasta. A w rozmowie z Radiem 90 przyznały, że jeszcze wiele godzin po całym zdarzeniu towarzyszyły im ogromne emocje….”emocje”…..12-latki z Pszowa to córki: strażaka-ochotnika i ratownika medycznego, z pierwszą pomocą mają więc do czynienia od najmłodszych lat. Raz jeszcze gratulujemy, także rodzicom.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj