Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Radlina z absolutorium

Facebook Twitter

Burmistrz Radlina z absolutorium. Radni po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym za ubiegły rok, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, podjęto uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania Barbarze Magierze oraz udzielenia absolutorium.

Fot. miasto.radlin.pl

Wczorajsza (25.05.) sesja rozpoczęła się przedstawieniem „Raportu o stanie miasta Radlin za 2020 rok” – dokumentu, przedstawia krótkie sprawozdanie z działalności samorządu gminnego za ubiegły rok. Temat przedstawił zastępca Burmistrza Zbigniew Podleśny. Po przedstawieniu odbyła się debata nad dokumentem.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym podjęto uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrzowi Radlina oraz absolutorium. Przy trzech głosach wstrzymujących się i dwunastu głosach „za” absolutorium zostało udzielone.

Barbara Magiera: Cały czas zależy nam na tym, aby była tworzona wspólnota pracy na rzecz naszych mieszkańców

– mówiła Burmistrz dziękując za udzielone absolutorium.

Barbara Magiera: Wszyscy wykonujemy swoją pracę dla mieszkańców tego miasta. Myślę, że każdy z nas na swojej przestrzeni stara się wykonać tę pracę dobrze, starannie i z pełnym poświęceniem. Najbardziej cieszę się, kiedy słyszę od pracowników, którzy nie mieszkają w Radlinie, że dla tego miasta zostawiają serce.

Barbara Magiera podziękowała w szczególny sposób za pracę na rzecz Radlina w ubiegłym roku, naznaczonym zagrożeniem koronawirusem:

Barbara Magiera: Kiedy przyszły trudne czasy pandemii, sami się uczyliśmy jak pracować w tym czasie. Nikt z Państwa nie odmówił nam współpracy. Nie zamknęliśmy się na ani jeden dzień. Pracownicy urzędu i jednostek w ramach swoich możliwości pracowali cały czas. Poradziliśmy sobie z tym dość dobrze, mimo iż pandemia niektórych mocno doświadczyła.

Burmistrz Radlina zwróciła się także do radnych:

Barbara Magiera: Dziękuje w szczególności za podejmowanie tych trudnych uchwał. Bo one pozostaną w pamięci, ale pozostają także wśród naszych mieszkańców. Od nas samych wymagamy dyscypliny ale także poczucia obowiązku jaki mamy spełnić w tym mieście. Jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023