Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Rydułtów w Radiu 90: „Przejmujemy strategiczny teren po kopalni”

Facebook Twitter

"Przejmujemy po kopalni strategiczny teren w centrum miasta. Chcemy to miejsce dedykować przedsiębiorcom, chcemy też by powstało tam osiedle mieszkaniowe" - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski.

Dziś (05.10.) Miasto Rydułtowy podpisuje ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń akt notarialny umowy darowizny całej nieruchomości wokół szybu Leon III wraz z szybem. W 2019 roku kopalnia ROW Rydułtowy przekazała teren do SRK.

Przez dwa lata toczyły się rozmowy, dziś czas na finalizację

– mówi burmistrz:

Marcin Połomski: W naszej ocenie jest to strategiczny teren, trzeba o niego zadbać i nadać mu nową funkcję. Sprowadzić ponownie życie.

Radio 90: To będzie miejsce dedykowane dla małych przedsiębiorców?

Marcin Połomski: Tak, chcemy przywrócić funkcję gospodarczą tym rejonom, które kiedyś były przemysłowe, po to, aby dochody do miasta były generowane.

Radio 90: To prawda, że będzie tam także osiedle mieszkaniowe?

Marcin Połomski: Tak, to prawda, część tego terenu, równa powierzchnia- kiedy staniemy tam w środku jesteśmy wśród zieleni.

Burmistrz Połomski zdradza, że chciałby aby przy okazji inwestycji na terenie dworca PKP powstało centrum przesiadkowe.

Marcin Połomski: Nie boimy się pokazać, że kiedyś to był teren przemysłowy, teraz możemy pokazać, że to terem z funkcją mieszkaniową i z Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz z nowym centrum przesiadkowym, które to wszystko zepnie razem. To już nie będzie dworzec kolejowy na końcu drogi, tylko  to będzie droga przejezdna połączona z ulicą Mickiewicza.

Radio 90: Wszystko pięknie brzmi, pytanie skąd wziąć na to pieniądze.

Marcin Połomski: Szukamy źródeł finansowania,jedno źródło już mamy. Znaleźliśmy się w gronie 29 miast, które otrzymają środki na realizację nowego programu rozwoju lokalnego w ramach Funduszu Norweskiego. To ponad 3,5 miliona euro.

Zobacz całą rozmowę z porannym gościem Radia 90 Marcinem Połomskim, burmistrzem Rydułtów:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj