Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Rydułtów: Wspieramy strajkujących nauczycieli

Facebook Twitter

"Popieram strajkujących nauczycieli" - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 Burmistrz Rydułtów, Marcin Połomski. W Piątek 12 kwietnia to trzeci dzień egzaminu gimnazjalnego i piąty dzień strajku nauczycieli.

W Rydułtowach strajkują wszystkie szkoły i przedszkola, choć część nauczycieli nie protestuje. W placówkach odbywają się zajęcia opiekuńcze:

Moja żona jest nauczycielem i ja popieram działania mojej żony więc muszę powiedzieć wspieram tych, którzy strajkują.

Radio90: Żona strajkuje?

Żona strajkuje, tak.

Radio90: Jak długo Pana zdaniem może trwać strajk?

Mam świadomość, że nauczyciele są zdesperowani.

Radio90: Czyli do skutku?

Może się okazać, że do skutku.

Czy w Rydułtowach nauczycielom będą wypłacane pieniądze za strajk? Kilka dni temu zastępca burmistrza Rydułtów, Mariola Bolisęga mówiła w Radio 90, że pieniądze za strajk się nie należą. Dziś (12.04.) burmistrz Połomski w porannej rozmowie mówił, że jeżeli będzie to możliwe wynagrodzenie za czas protestu będzie wypłacone:

Cały czas obserwujemy jak się sytuacja rozwija. Na dzień dzisiejszy prawo nie pozwala nam płacić nauczycielom za strajk. Mamy nadzieję, że strona rządowa porozumie się z nauczycielami i będzie klarowne wyjście z tej sytuacji.

Radio 90: Pana zastępczyni, z którą miałem przyjemność rozmawiać, wyraźnie powiedziała, że nie wyobraża sobie, aby za strajk były pieniądze. Pan widzę jest nieco innego zdania. Jest bardziej otwarty tutaj.

Pani burmistrz Bolisęga także jest otwarta i czeka na rozwój sytuacji. Może to wybrzmiało troszeczkę negatywnie, ale nie taki jest nasz cel. My chcemy wspierać naszych nauczycieli.

Tymczasem w poniedziałek (15.04.) rozpoczynają się egzaminy dla ósmoklasistów. W Rydułtowach udało się skompletować pełen skład komisji. Osoby które w niej zasiądą otrzymają 50 złotych za godzinę pracy.

Cała rozmowa z porannym gościem:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj