Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Staszkiewicz: Wszyscy szukamy oszczędności

Facebook Twitter

15 milionów złotych mniej w budżecie Cieszyna w przyszłym roku. W piątkowy poranek gościem Arkadiusza Żabki była burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz.

W porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz mówiła, że przyszły 2020 rok będzie trudny i wymagający oszczędności.

Na pewno ciężki rok. To jakie zmiany zostały poczynione i do czego jesteśmy zobligowani od 1 stycznia, mocno wpłynie na nasz budżet. Bronimy się, szukamy gdzie się da. Raz oszczędności, dwa zewnętrznych środków, bo to wszystko są wskaźniki, które muszą się nam zgadzać. Myślę, że to około 15 milionów, które musieliśmy zaoszczędzić gdzieś.

Jak mówiła burmistrz Staszkiewicz, w Cieszynie w przyszłym roku będzie mniej imprez kulturalnych, będzie trzeba także zamrozić plany inwestycyjne miasta.

Będziemy także szukać oszczędności w samorządzie

– mówiła włodarz miasta.

Wszyscy dostali 'rozkaz’ do tego, żeby szukać oszczędności, gdzie się da. Na pewno będziemy również oszczędzać na bieżących środkach. Zastanawiamy się, czy uzupełniać etaty osób, które odchodzą na emeryturę. Czy lepiej zostawić tę ilość, która jest a prace rozdzielić. Zastawiamy się jak podejść do zarządzania naszymi obiektami sportowymi. To też jest ważny moment, zostały w ubiegłej kadencji poczynione zmiany, został zlikwidowany MOSiR, teraz ocena tego, co się dzieje w cieszyńskim sporcie, nie jest najlepsza. Być może jednak trzeba wrócić do etapu myślenia, jak to zrobić lepiej.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz do zobaczenia poniżej:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj