Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Wisły w spocie reklamuje wiślańskie restauracje [WIDEO]

Facebook Twitter

Pandemia bije w branżę turystyczną, odbija się też na gastronomii. Co prawda restauracje i bary sprzedają posiłki na wynos, jednak to o wiele mniejsze obroty, niż gdy lokale były otwarte.

To widać szczególnie w miejscowościach turystycznych, gdzie o wiele mniej osób rezerwuje noclegi, sporadycznie korzysta z posiłków. Nic więc dziwnego, że coraz więcej akcji informacyjnych i promocyjnych organizuje ta branża.

Hotele i pensjonaty czynne tylko dla osób będących w delegacji, a bary i restauracje sprzedają posiłki na zewnątrz. Turystyka i związane z nią pokrewne branże przestały funkcjonować. Trudno się wiec dziwić, że ta gałąź turystyki robi wszystko, co może, by przetrwać trudny czas. Właściciele noclegów organizują się i przypominają w kampaniach reklamowych swoje propozycje dla turystów.

Nie odwołujcie noclegów, my gwarantujemy wam zwrot pieniędzy

– mówią gestorzy. Oferując specjalne vouchery w przypadku, gdyby okazało się, że z powodu choroby nie możemy przyjechać do wybranego obiektu.

Spadek obrotów widać nie tylko w tych firmach, które żyją z turystyki. To też o wiele mniejsze wpływy do kasy miejskiej. Dobrze widzą to w miejscowościach turystycznych. Dlatego też Miasto Wisła poszło o krok dalej i przygotowało przy współpracy z kilkoma punktami gastronomicznymi specjalny filmowy spot, mający zachęcać mieszkańców miasta, ale też przyjezdnych do korzystania z oferty zakupu dań na wynos lub z dowozem w swoich ulubionych restauracjach, góralskich karczmach, pizzeriach, cukierniach, kawiarniach czy piwiarniach. Co więcej, w spocie osobiście wystąpił i zachęca do tej formy wsparcia branży burmistrz Wisły – Tomasz Bujok.

Dodajmy jeszcze, że w rozporządzeniu zamykającym lokale gastronomiczne nie ma określonej daty, do kiedy one zamknięte pozostaną. Pada tylko sformułowanie – „do odwołania”.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj