Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burza nad regionem. Bez większych strat, ale były kolizje na autostradzie

Facebook Twitter

Były ostrzeżenie synoptyków i rządowe alerty. Skończyło się na zalanych piwnicach w kilku miejscach i nieprzejezdnej drodze.

Burza nad regionem

Burza nad regionem nie wyrządziła większych strat

W regionie spokojnie po przejściu burzy wynika z informacji, jakie przekazują strażacy. Najwięcej pracy jest w powiecie wodzisławskim. Zalane zostały piwnice w domach, głównie mieszkańców gminy Godów. Po intensywnych opadach deszczu przez chwilę nieprzejezdna była droga obok kopalni w Marklowicach. Na autostradzie A1 strażacy wraz ze służbami drogowymi usuwają skutki kolizji. W Rybniku zalana została ulica Skalana. Ten problem pojawia się w tym miejscu zawsze po intensywnych opadach deszczu. W pozostałych komendach dyżurni informują o spokojnej służbie.

Problemy były na autostradzie A1 między Mszaną a Gorzyczkami. Utrudnienia był na obu pasach. Na tym w stronę granicy dachowało auto. Nie ma osób poszkodowanych. na miejscu były 2 zastępy JRG z Jastrzębia-Zdroju. W druga stronę doszło do zderzenia 2 samochodów. Tu także na szczęście nie ma poszkodowanych. Na miejsce dojechały 2 zastępy ratowników z Czech i jeden z Wodzisławia.

W związku z wydanymi ostrzeżeniami w województwie śląskim od godz. 07:30 do godz. 06:00 dn. 25.05.2024 r. straż pożarna odnotowała 87 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi. Najwięcej w pow. częstochowskim (33) oraz w Bielsku-Białej i okolicach. Interwencje dotyczyły głównie wiatrołomów.

Może Ciebie zainteresuje

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj