Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burza w Pstrążnej: zerwane dachy, drzewa połamane jak zapałki. W powiecie już ok. 150 zgłoszeń [AKTUALIZACJA, FOTO]

Facebook Twitter

Kolejne jednostki strażackie dojeżdżają do gminy Lyski, to w tym miejscu regionu burze robią największe szkody. Jak informują nasi reporterzy, którzy są na miejscu, w Pstrążnej silny wiatr zerwał dachy z 9 budynków, uszkodzonych jest około 20.

straty po nawałnicach

Burza w Pstrążnej – ogromne straty

Aktualizacja, godzina 23. 

Jak poinformował nas asp. Wojciech Kasperzec, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, do godziny 23 straż odnotowała 150 zgłoszeń w związku z silnymi wiatrami. Na terenie powiatu uszkodzonych zostało 25 dachów w budynkach jednorodzinnych i gospodarczych, z czego 15 w znacznej części. Uszkodzony został m.in. dach w kościele oraz na probostwie w Pstrążnej, oraz w miejscowym przedszkolu.

Na miejscu pracuj kilkadziesiąt zastępów strażaków PSP i OSP. Na pomoc przyjechali między innymi strażacy zawodowi z jednostek PSP w Bielsku, Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Knurowie, Gliwicach, Rudzie Śląskiej. W gminie Lyski pracują strażacy także z sąsiednich miejscowości – OSP Czernica, OSP Szczerbice, OSP Gaszowice, OSP Leszczyny, OSP Jankowice.

Wcześniej pisaliśmy:

Burze, jakie tego popołudnia i wieczora przechodzą nad regionem powodują ogromne szkody. Sytuacja jest poważna w gminie Lyski, szczególnie w Pstrążnej. Jak informują reporterzy Radia 90, którzy są na miejscu, całkowicie zniszczone są dachy na 9 budynkach, uszkodzone dachy są na około 20.


Najgorsza sytuacja panuje w rejonie ulicy Łąkowej w Pstrążnej, to tam są zniszczone domy, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne. Na miejsce zjeżdżają kolejne jednostki strażackie, gdzie jest najwięcej pracy? Zerwanych jest 9 dachów, zniszczone są także kościół w Pstrążnej, probostwo i przedszkole.

Sebastian Dziedzioch, zastępca komendanta Straży Pożarnej w Rybniku

Nikt nie został ranny

– informują dowódcy akcji strażackiej.

Szymon Musioł, zastępca wójta gminy Lyski

Na miejscu pojawili się także przedstawiciele Urzędu Gminy w Lyskach, którzy organizowali pomoc dla poszkodowanych. Na czym polega pierwsza pomoc?

To organizacja plandek

– mówi radiu 90 Szymon Musioł, zastępca wójta gminy Lyski:

Wójt gminy Lyski Sylwia Gabryelska-Ritzka rozmawiała już z wojewodą śląskim, by zaalarmować o potrzebie rządowej pomocy w gminie.

Zerwane dachy, drzewa niszczące linie energetyczne.

Brak prądu i wody, tak wygląda cały region

– mówią mieszkańcy Pstrążnej.

W gminie Lyski pracują strażacy także z sąsiednich miejscowości – OSP Czernica, OSP Szczerbice, OSP Gaszowice, OSP Leszczyny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024