Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burzowy koniec tygodnia w prognozach

Facebook Twitter

Deszcz i burze w prognozach dla regionu. Synoptycy wydali ostrzeżenie 1 stopnia dla województwa śląskiego.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm, lokalnie około 40 mm. Porywy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h. Lokalnie opady gradu. Wydane ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli (28.06.).

Za służbami przypominamy jak się zachować w czasie burzy

Bez względu na to, czy znajdujemy się we własnym mieszkaniu, czy zmiana pogody zaskoczy nas, kiedy spędzamy czas na świeżym powietrzu, nie ignorujmy zagrożenia, jakie może się z tym wiązać. Burza to nie tylko deszcz, ale też silny wiatr, ograniczona widoczność, kiedy prowadzimy samochód, niebezpieczeństwo uderzenia obiektami porwanymi czy połamanym przez wiatr. Chociaż z zasady bezpieczniejsi w czasie burzy jesteśmy przebywając w budynku, to wtedy też należy zadbać o kilka rzeczy.

Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób. Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Są zjawiskami, które szybko się przemieszczają. Wszystkie są jednak niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne.

Czytaj więcej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021