Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Być jak Anita Włodarczyk! Zrób sobie zdjęcie z medalem naszej olimpijki

Facebook Twitter

Już dziś (18.09.) na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym czyli na Stadionie Śląskim będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z trzema złotymi medalami olimpijskimi zdobytymi przez Anitę Włodarczyk w rzucie młotem. To dodatkowy element towarzyszący wystawie poświęconej multimedalistce, która dostępna jest na stadionie do końca września.

fot.facebook.com/StadionSlaski

Anita Włodarczyk to trzykrotna mistrzyni olimpijska (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020) i czterokrotna mistrzyni świata (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017) w rzucie młotem. Również cztery razy sięgnęła po złoto podczas Mistrzostw Europy (Helsinki 2012, Zurych 2014, Amsterdam 2016, Berlin 2018). Od wtorku (7.09.) na chorzowskim obiekcie dostępna dla zwiedzających jest wystawa czasowa poświęcona Anicie Włodarczyk. Na ekspozycję składają się m.in. złote medale z Mistrzostw Europy i Świata, koszulka z autografem, młot, którym rzuca Anita Włodarczyk, statuetki z gratulacjami od Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, tabliczki upamiętniające rekordy Anity Włodarczyk, nominacje olimpijskie, nagrody „Złote Kolce” przyznawane najlepszym lekkoatletom w Polsce oraz wiele innych pamiątek. Wystawie towarzyszy także projekcja wywiadu z mistrzynią, w którym opowiada o tym jak rozwijała się jej kariera sportowa.

A już dziś (18.09.) zwiedzający będą mieli okazję zobaczenia na żywo i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z trzema złotymi medalami olimpijskimi zdobytymi przez Anitę Włodarczyk. Do dyspozycji gości stadionu będzie profesjonalny fotograf, który wykona każdemu bezpłatne zdjęcie.

Złoto olimpijskie to najcenniejszy medal dla każdego sportowca, dlatego nieczęsto się z nim rozstaje. Postanowiłam jednak dać fanom lekkiej atletyki możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i poczucia się choć przez chwilę jak mistrz olimpijski

– mówi Anita Włodarczyk, multimedalistka w rzucie młotem.

Ekspozycja wraz z medalami olimpijskimi mieści się w Sali Muzealnej i można ją obejrzeć w ramach długiej trasy zwiedzania Stadionu Śląskiego o godz. 10.00, 12.00 i 14.00.

Anita Włodarczyk jest Ambasadorką Stadionu Śląskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023