Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Była wiosenna, jest letnia. Szkoła języka polskiego dla Ukraińców w Rydułtowach wciąż działa

Facebook Twitter

Wciąż można dołączyć do szkoły języka polskiego, jaka działa w Rydułtowach. To zajęcia dla osób z Ukrainy, które mają nie tylko pomóc w nauce, aby usprawnić komunikację, ale także być czasem integracji.

fot. rydultowy.pl

Lekcje odbywają się w Oratorium św. Józefa przy parafii św. Jerzego w Rydułtowach, od lipca w poniedziałek o 16.00, we wtorek o 10.00 i w środę o 16.00. Zajęcia trwają 2 godziny lekcyjne. Jak pisze koordynatorka szkoły Alicja Kołodziej, mimo wakacji zachęcają do udziału w zajęciach także tych, którzy dotychczas się nie uczyli. I jeszcze jedna ważna informacja: w czasie wakacji mamy mogą przychodzić z dziećmi.

Zajęcia prowadzą nauczycielki: Renata Michalczyk, Katarzyna Niesporek, Joanna Rusok i Alicja Kołodziej.

Bardzo zależy nam aby w tym przymusowym czasie pobytu poza ojczyzną mogli choć czasami zapomnieć o wojnie i spędzić miło czas. Okazją ku temu było ogrodowe przyjęcie, zorganizowane dzięki gościnności Państwa Joanny i Henryka Rusoków. Była to świetna okazja do integracji grupy, rozmów, wspomnień i planów. Była degustacja nie tylko grillowanych potraw, ale i ciast, sałatek etc. Kiedy Kasia Niesporek zagrała na gitarze wtedy okazało się, że możemy i wspólnie pośpiewać. Dla dzieci zielone zakamarki ogrodu stały się dobrym pretekstem do wspólnej zabawy. Spotkanie współfinansowali radni miasta.

– informuje koordynatorka szkoły Alicja Kołodziej. Była też tam okazja do informowania i zachęcania do udziału w wydarzeniach, jakie dzieją się w Rydułtowach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj