Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Było ciemno, bo była awaria. Mieszkańcy Rydułtów narzekają na oświetlenie uliczne

Facebook Twitter

Ciemno w Rydułtowach, mieszkańcy boją się wieczorami wychodzić z domów. To zgłoszenie z prośbą o interwencję odebraliśmy od naszego słuchacza, Kacpra. A dotyczy ulic Łokietka i Obywatelskiej.

Bezpieczny Pieszy

Urząd Miasta potwierdza, że w ostatnich dniach dochodziło tam do awarii oświetlenia:

Marcin Połomski: Były u nas zgłoszenia. My nie jesteśmy właścicielem w większości oświetlenia na terenie miasta, dlatego musimy zgłaszać te wszystkie awarie do Tauronu. Te zgłoszenia odnoszące się do ulicy Obywatelskiej, ulicy Łokietka był przekazane od razu do Tauronu. Tutaj też nie mamy wpływu na szybkość działania służb Tauronu, natomiast wiemy, że te służby będą w terenie, bądź już pewne naprawy wykonały. To też jest związane z awariami, z wypadkami na ul. Ładnej, Mickiewicza też tydzień temu był problem z oświetleniem. Było to związane z naprawą i awarią tego oświetlenia. Jest to na bieżąco usuwane.

mówi Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów. Czy zgłaszanie awarii oświetlenia w Urzędzie Miasta jest dobrym kierunkiem?

Marcin Połomski: Tak, bo my mamy szybszy kontakt z Tauronem i zalecamy, żeby nam te informacje przekazywać. Od razu zgłaszamy ten temat, tę awarię bezpośrednio do Taurona. Zalecamy, żeby zgłaszać do nas. My już wiemy komu tę informację przekazać. Oczywiście mieszkaniec może sam z Tauronem się kontaktować, ale uważam, że jest to bardziej uciążliwe. Od tego też jesteśmy w mieście, aby tutaj ułatwiać tę ścieżkę komunikowania o awariach oświetlenia.

Warto dodać, że niezależnie od awarii, z uwagi na oszczędności energii, oświetlenie uliczne w Rydułtowach wyłączone jest każdej nocy:

Marcin Połomski: Wyłączmy oświetlenie w godzinach nocnych. Rozpoczęliśmy te wyłączenia listopadzie ub. roku. Też spotykając się z mieszkańcami, którzy przekazywali swoje uwagi dotyczące tych wyłączeń, troszeczkę te godziny zmodernizowaliśmy. Wyłączenia odbywają się od 12 w nocy do 3.15. Natomiast też wskazywali mieszkańcy, że zbyt późno lampy rano się gaszą, że już jest jasno, jeszcze lampy świecą. Tutaj też te czasy dostosowaliśmy do właściwej ciemności. Tak samo zapalanie lamp po zmierzchu zostało dostosowane do faktycznej ciemności.

kończy burmistrz Rydułtów, Marcin Połomski. Przypomnijmy, że światło w nocy gaśnie w wielu miejscowościach naszego regionu. Samorządy zostały zobowiązane do oszczędzania energii na poziomie 10%.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj